Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Test zarządzalnego przełącznika TP-Link T2500G-10TS

switch tp-link t2500g-10ts boxWraz z routerem TL-R600VPN, przez kilka tygodni mieliśmy okazję sprawdzić możliwości zarządzalnego przełącznika T2500G-10TS (TL-SG3210) firmy TP-Link. Biznesowy switch L2 JetStream skierowany do małych i średnich firm to urządzenie wspierające funkcje przełączania warstwy 2 wyposażone w 8 portów gigabitowych, 2 sloty SFP i dwa porty konsolowe.

Przełącznik może funkcjonować na brzegu sieci, ale również stanowić jej kręgosłup, stanowiąc idealne rozwiązanie dla zespołów roboczych i oddziałów firmy wymagających ekonomicznego urządzenia, zapewniającego gigabitową transmisję danych.

T2500G-10TS wspiera funkcje przełączników warstwy 2, tj. tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), QinQ, Port Mirroring, obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP, oraz LACP, jak również funkcje przepływu danych (zgodnie ze standardem 802.3x). Switch udostępnia zaawansowane funkcje zabezpieczające działanie sieci, w tym detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli oraz IGMP Snooping zapewniający możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników. Ponadto funkcja IGMP throttling & filtering ogranicza dostęp do zasobów poszczególnym użytkownikom na poziomie portów.

Urządzenie oferuje bogaty zestaw funkcji z zakresu bezpieczeństwa, w tym wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, DHCP Snooping oraz Storm Control chronią przed atakami ARP, Broadcast Storm itp. Można zdefiniować typowe ataki DoS, które przełącznik T2500G-10TS ma wykrywać. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci; odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN.

Oczywiście to tylko część funkcjonalności jakie oferuje biznesowy przełącznik L2 z serii JestStream.

Budowa i wyposażenie

T2500G-10TS jest urządzeniem przystosowanym do montażu w szafie rackowej, co sprawia, że jego rozmiary wpisują się w pewne standardy wytyczone wiele lat temu. Obudowa mająca kształt prostopadłościanu o rozmiarach 294×180×44 mm wykonana została w całości z dobrej jakości metalu w ciemnoszarym kolorze. Na froncie przełącznika od lewej strony ulokowano logo i nazwę urządzenia, następnie diody zasilania i systemową, diody sygnalizujące pracę poszczególnych portów (1-8 oraz SFP1 i SFP2), 2 porty konsolowe (1 port konsoli RJ45 i 1 port konsoli microUSB), 8 portów RJ45 10/100/1000Mb/s oraz 2 gigabitowe sloty SFP.

Managed Switch T2500G-10TS (TL-SG3210)

Z tyłu ulokowano złącze zasilania, Kensington Lock oraz zacisk uziemiający. Na bocznych ściankach znajdują się liczne otwory poprawiające cyrkulacje powietrza oraz otwory do przykręcenia dystansów, ułatwiających montaż przełącznika w szafie. Na spodzie poza naklejką znamionową znalazły się zagłębienia do wklejenia gumowych nóżek, co docenią osoby chcące ustawić urządzenie na biurku.

TP-Link T2500G-10TS

W kartonie poza switchem znajdował się kabel zasilający, kable konsolowe oraz wspomniane powyżej gumowe podkładki i uchwyty montażowe wraz ze śrubkami. Producent do zestawu dołączył również papierowe przewodniki instalacji w wersji angielskiej oraz wielojęzycznej (w tym polskiej), informację na temat utylizacji urządzeń elektrycznych oraz płytę CD z obszerną dokumentacją dotyczącą konfiguracji poprzez GUI i CLI, zestawem plików z definicjami MIB, jak również sterownikami do połączenia przez port konsolowy USB.

Logowanie i rejestracja