Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

BDRSuite - zadbaj o dane firmowych komputerów z macOS

BDRSuite Mac backupOprogramowaniem pierwszego wyboru do tworzenia kopii zapasowych komputerów Apple Mac jest aplikacja Time Machine. Jednak w środowiskach firmowych komputery z systemem macOS najczęściej funkcjonują wraz z maszynami z Windows, Linuksem, środowiskiem wirtualizacji zarządzanym przez takie hypervisory jak VMware ESXi/vSphere i Microsoft Hyper-V, czy w końcu z aplikacjami SaaS i środowiskami chmurowymi. W takiej sytuacji administratorzy odpowiedzialni za backup infrastruktury szukają kompleksowego rozwiązania, pozwalającego na elastyczne zarządzanie kopiami zapasowymi i przywracaniem danych stacjonarnych Maców, Macbooków, komputerów PC jak i chmury. Co zatem wybrać gdy Time Machine nie wystarcza?

 

Z pomocą przychodzi BDRSuite, ekonomiczne i wszechstronne oprogramowanie Vembu, zapewniające ochronę ważnych plików przed przypadkowym usunięciem, awarią sprzętu, kradzieżą i innymi potencjalnymi zagrożeniami jak np. ataki ransomware.

BDRSuite to rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych danych i odzyskiwania po awarii, zaprojektowane z myślą o ochronie danych w lokalnych centrach danych, chmurze prywatnej, oferujące również wsparcie dla środowisk wirtualizacyjnych VMware, Hyper-V, KVM, systemów Windows, Linux, Mac, serwerów aplikacyjnych, baz danych, obciążeń w chmurze AWS i Azure oraz aplikacji SaaS Microsoft 365 i Google Workspace.

BDRSuite by Vwmbu

BDRSuite zapewnia ochronę ważnych plików przed przypadkowym usunięciem, awarią sprzętu, kradzieżą i innymi potencjalnymi zagrożeniami.

Webowa konsola BDRSuite, dostępna z poziomu dowolnej przeglądarki w dowolnym systemie, zapewnia wygodne zarządzanie procesem backupowym w obrębie całego środowiska IT, zarówno w sieci lokalnej jak i zdalnych lokalizacjach.

BDRSuite dostępny jest w bardzo elastycznym modelu licencyjnym, począwszy od edycji Free (bezpłatnej) przez edycję Standard po edycję Enterprise. Dzięki temu firma każdej wielkości, w zależności do potrzeb, może wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Wersja bezpłatna oczywiście ma pewne ograniczenia, ale można za jej pomocą z powodzeniem rozpocząć budowę infrastruktury backupowej bez ponoszenia kosztów na opłaty licencyjne. Co ważne aby poznać możliwości rozwiązania nie musimy się rejestrować i podawać jakichkolwiek danych. Po pobraniu pakietu i instalacji otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcjonalności przez okres 30 dni. Po tym okresie możemy zakupić licencję bądź nadal korzystać bezpłatnie z edycji Free.

BDRSuite Mac Deployment

Mając na uwadze to, że BDRSuite for Mac, a w zasadzie BDRSuite for Endpoints, jest jednym ze składników BDRSuite, kompleksowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania środowisk fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych, to w pierwszym kroku należy zainstalować BDRSuite Backup Server, który jest sercem rozwiązania.

Wymagania systemowe i wsparcie

BDRSuite Backup Server można wdrożyć na dowolnym wspieranym serwerowym systemie Microsoft począwszy od Windows Server 2012 R2 po najnowszy Windows Server 2022, bez względu na edycję w jakich poszczególne wersje były lub są dostępne, od Core, przez Foundation, Essentials po Standard i Datacenter. Nic nie stoi na przeszkodzie by na potrzeby testów serwer kopii zapasowych działał w środowisku Windows 11 lub Windows 10 nawet w edycji Home. Administratorzy preferujący systemy spod znaku Pingwina mogą skorzystać z Linux Ubuntu 18.04 LTS, 20.04 oraz 22.04 LTS.

Rozwiązanie wymaga serwera z minimum 8 GB RAM i czterordzeniowego procesora. W rozbudowanych środowiskach z wieloma zadaniami backupowymi apetyt na RAM urośnie o około 2 GB na zadanie. Rozwiązanie wspiera tylko 64-bit architekturę, jednak dzisiaj to oczywiście nie powinno nikogo dziwić.

W przypadku systemów klienckich z logo nadgryzionego jabłuszka wspierane są komputery Mac oparte o architekturę Intel z systemem od MacOS 10.15 (Catalina) oraz z procesorami ARM z MacOS 11 (BigSur) i nowszymi.

Ponadto rozwiązanie od Vembu wspiera klienckie i serwerowe systemy Windows 8.1, 10, 11, 2012, 2016, 2019 i 2022, Linux Debian 10.0 i nowsze, Ubuntu 18.04 LTS i nowsze, Red Hat Enterprise Linux 8.0 i nowsze, SUSE Linux Enterprise Server 12 SP5 i nowsze, CentOS 7.0 i nowsze, CloudLinux 7.10 i nowsze, Fedora 32 i nowsze.

Kluczowe cechy BDRSuite for Mac

• Wygodna konfiguracja kopii zapasowej folderów i plików z poziomu webowej konsoli serwera backupowego (BDRSuite Backup Server)
• Możliwość wykorzystania pliku CSV w celu zbiorczego dodania do serwera backupowego wielu komputerów
• Elastyczny harmonogram kopii zapasowych zapewniający ciągłą ochronę danych dla kopii zapasowych plików i folderów dzięki możliwości zdefiniowania częstotliwości backupu co zadaną liczbę minut, godzin, w określone dni tygodnia itd.
• Natychmiastowe przywracanie plików/folderów z kopii zapasowej do oryginalnej lub alternatywnej lokalizacji
• Wbudowana kompresja i szyfrowanie z wykorzystaniem algorytmu AES-256 bit zapewniają oszczędność miejsca magazynu danych i podnoszą bezpieczeństwo środowiska backupowego
• Ograniczenie szybkości transferu danych kopii zapasowej przez wybrany czas pomaga w zmniejszeniu ruchu sieciowego
• Powiadomienia e-mail pozwalają administratorom trzymać rękę na pulsie nad przebiegiem procesu backupowym

Logowanie i rejestracja