Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Ransomware - szybsze, trudniejsze do wykrycia i bardziej szkodliwe

RansomwareAtaki ransomware stały się ciężarem finansowym i poważnym zagrożeniem dla infrastruktury o krytycznym znaczeniu. Nowoczesne ransomware sprawdza gdzie jest, może się usunąć, ukryć, uśpić lub samoistnie zniszczyć. Omija filtry narzędzi antywirusowych i wyłącza narzędzia obrony. Samodzielnie się szyfruje i rozpakowuje. Używa także narzędzi i funkcji systemu Windows do własnych potrzeb skanowania.

Czytaj więcej...

Jak będzie wyglądało firmowe bezpieczeństwo w 2022?

CybersecurityUbiegły rok przyniósł szereg wyzwań. Pandemia zmusiła wiele firm do adaptacji nowych form pracy oraz szerszego wykorzystania rozwiązań opartych na chmurze. I choć wiele problemów wciąż pozostaje, można je częściowo rozwiązać lub obejść za pomocą dostępnych na rynku technologii. W następstwie tych zdarzeń cyberbezpieczeństwo oraz wzmocnienie mechanizmów obronnych, to jeden z priorytetów na listach firm na najbliższe miesiące. Jak będzie ono wyglądać w 2022 roku i co będzie istotne?

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes

KubernetesJednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat, a sama platforma często pozbawiona jest niezbędnych zabezpieczeń. Jest to dobry powód, aby przyjrzeć się bliżej ważnym kwestiom związanym z Kubernetes - szczególnie z perspektywy ochrony danych.

Czytaj więcej...

Jakie TECHwnioski biznes powinien wyciągnąć z pandemii?

Transformacja cyfrowa pandemiaLockdown, liczne ograniczenia sanitarne i wprowadzenie dystansu społecznego spowodowały, że transformacja cyfrowa nabrała tempa. Do tamtego momentu, aż 73% przedsiębiorstw nie inwestowało w nowoczesne technologie - wynika z badania „Nowoczesne technologie w przedsiębiorstwach przed, w trakcie i po pandemii COVID-19”.

Czytaj więcej...

Nie tylko Polacy mają problem z work-life balance przy pracy hybrydowej

Praca zdalna praca hybrydowaWzrost popularności home office sprawił, że aż 4 na 10 respondentów (43,9%) z Polski przyznaje, że czuje presję wykonywania służbowych obowiązków nawet poza ustalonymi godzinami i poczucie ciągłego pozostawania w okolicy komputera tak, by móc sprawnie reagować w sytuacjach awaryjnych - wynika z badania „Poly Evolution of the Workplace”. Co ciekawe, nie tylko polscy respondenci zmagają się z takimi problemami. Ponad 42% ankietowanych pracowników z Wielkiej Brytanii zgadza się ze stwierdzeniem, że rozwój nowego modelu pracy, przyczynia się do budowania poczucia obowiązku pozostania w gotowości po godzinach.

Czytaj więcej...

Łańcuch dostaw oprogramowania sposobem na cyberatak?

SecurityW poszukiwaniu przewagi konkurencyjnej firmy coraz częściej korzystają z wyspecjalizowanych systemów oprogramowania. W efekcie posiadane przez nie zasoby IT stają się składanką systemów różnych dostawców. Może to zagrażać bezpieczeństwu informacji. Wraz ze wzrostem liczby rozwiązań rośnie liczba miejsc, które wymagają różnych form zabezpieczeń i uprawnień dostępowych. Sprawia to, że włamywacze mają do dyspozycji więcej potencjalnych punktów, przez które mogą próbować się dostać do zasobów firmy. Ponieważ w celu optymalizowania wydajności i produktywności firmy korzystają z coraz większej integracji systemów, atak może szybko się rozprzestrzenić.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Logowanie i rejestracja