Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

BDRSuite - kopia zapasowa i replikacja środowiska VMware

BDRSuite for VMware Backup And Replication ESXi/vSphere/vCenterChoć doczekaliśmy się czasów, w których termin 'cloud computing' odmieniany jest przez wszystkie przypadki i coraz częściej do głosu dochodzi 'multicloud' to wciąż miliony firm, z różnych powodów nie może przenieść się (w pełni) do chmury i korzysta z modelu hybrydowego, w tym z wirtualizacji we własnych serwerowniach. Niekwestionowanym liderem w tym obszarze jest firma VMware i jej vSphere. Platforma VMware oferuje ogromną liczbę funkcji, łatwość zarządzania, skalowalność i wysoką dostępność, ale to firma korzystająca z jej rozwiązań musi zadbać o tworzenie kopii zapasowych danych zgromadzonych na maszynach wirtualnych.

Czytaj więcej...

Cyberprzestępcy coraz częściej korzystają z AI

Hacker AIWraz z rozwojem sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) rozgorzała dyskusja na temat korzyści, jakie może ona przynieść zarówno podmiotom odpowiedzialnym za zagrożenia jak i zespołom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo. Choć AI może być potężnym narzędziem dla cyberprzestępców, pozwalając im na automatyzację ataków i skuteczniejsze unikanie wykrycia, może być również potężnym narzędziem dla specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, pozwalając im na szybsze i skuteczniejsze wykrywanie i reagowanie na zagrożenia.

Czytaj więcej...

Twoje dane są jak Twoje pieniądze - nie daj się z nich okraść

hacker daneW ubiegłym roku liczba użytkowników Internetu w Polsce stanowiła aż 87% całej populacji, jak podaje raport firmy Hootsuite. Chętnie korzystamy z sieci, jednak znacznie spada nasze zaufanie w stosunku do portali społecznościowych. W odbudowaniu go nie pomogą ostatnie działania Mety - firma została ukarana za naruszenie unijnych zasad prywatności. Warto zadać sobie pytanie, jakie działania powinny być podjęte, aby internauci czuli się bezpiecznie w sieci?

Czytaj więcej...

Światłowody gotowe na wszystko

network fiberŚwiatłowody to najszybsza, najbardziej ekologiczna i najszerzej rozpowszechniona technologia szerokopasmowa. Według firmy Dell'Oro, tylko w ciągu ostatnich 24 miesięcy dostawy nowej infrastruktury optycznej wzrosły globalnie nawet o 24 proc. Natomiast firma iDATE szacuje, że do 2025 r. nowe połączenia światłowodowe obejmą ponad 200 milionów domostw a kolejne 280 milionów uzyska możliwość podłączenia do światłowodu.

Czytaj więcej...

BDRSuite - kopia zapasowa Microsoft 365

BDRSuite for Microsoft 365W dobie cyfrowej rewolucji i szybko zachodzących zmian w biznesie, firmy w coraz większym stopniu korzystają z rozwiązań chmurowych. Szybsza adopcja chmury, w znaczącym stopniu wymuszona przez zawirowania związane z Covid-19, szczególnie uwidoczniła się w obszarze aplikacji SaaS wspierających prowadzenie biznesu. Jednym z popularniejszych zestawów oprogramowania dystrybuowanego w oparciu o ten model jest Microsoft 365. Z badania ESG (Enterprise Strategy Group) wynika, że jedna na cztery firmy uważa, że nie musi tworzyć kopii zapasowych usług dostępnych w ramach Microsoft 365. Nic bardziej mylnego, platforma Microsoft znacząco poprawia produktywność, jednak ma mocno ograniczone możliwości w zakresie tworzenia kopii zapasowych i ochrony przechowywanych danych. Zatem korzystanie z rozwiązania chroniącego firmowe dane przetwarzane i magazynowane w Microsoft 365 jest wręcz obowiązkowe.

 

Czytaj więcej...

Kolory w cybersecurity: czerwony, fioletowy, niebieski

Security ExpertOrganizacje często działają w oparciu o założenie, że mają kontrolę nad bezpieczeństwem swoich danych. Jednak nie mają żadnych dowodów na poparcie tego przekonania. Zdaniem ekspertów WithSecure, nawet jeśli firma zatrudnia specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i inwestuje w odpowiednie narzędzia, bez zintegrowanej strategii ochrony mogą ją czekać bardzo poważne konsekwencje. Aby zwiększyć poziom zabezpieczeń konieczne jest połączenie działań trzech zespołów - niebieskiego, czerwonego i fioletowego. Każdy z nich odpowiada za inne elementy ochrony, ale wspólnie zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa danych firmowych.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Logowanie i rejestracja