Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!
Według analityków IDC pod koniec ubiegłego roku funkcjonowało już pół miliarda aplikacji. Ich rosnąca liczba oraz złożoność udostępnianych przez nie API - interfejsów programistycznych aplikacji - sprawia, że aplikacje stają się one coraz bardziej atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców, którzy coraz częściej wykorzystują te luki do przeprowadzania ataków.
Stworzony w 2005 roku, Endpoint Central (wcześniej znany jako Desktop Central) miał na celu zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy zarządzają swoim IT. Przez prawie dwie dekady rozwijał się wraz z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest dowodem na siłę nieustannej innowacji, oferując rozbudowane możliwości za pośrednictwem jednej, intuicyjnej konsoli. Dzięki zintegrowanemu dashboardowi ułatwia lepsze zarządzanie i bezpieczeństwo punktów końcowych. W czasach, gdy działy IT często balansują między wieloma narzędziami i platformami, taka konsolidacja stanowi przełom - upraszcza zarządzanie urządzeniami oraz wzmacnia bezpieczeństwo.
Firmy korzystają z centrów danych, aby sprawnie obsłużyć duże ilości ruchu przychodzącego i wychodzącego oraz umożliwić płynną komunikację między partnerami biznesowymi. Centra danych są jednak mocno rozproszone geograficznie. Umożliwia to szybsze i bardziej niezawodne połączenie użytkownikom z całego świata, oferując dostęp do sieci o niskiej latencji. Dzięki temu firmy zyskują znaczącą przewagę nad swoimi konkurentami.
Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie zagrożeniom, potrzebę zgodności z regulacjami, a także wysoką dostępność i ciągłość działania), sprzęt tej kategorii oferuje szeroką gamę funkcji. Zapewnia on kompleksową ochronę przed zagrożeniami różnego typu, pochodzącymi zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz sieci.
Ataki ransomware nieustannie stanowią potężne zagrożenie dla firm na całym świecie, paraliżując działalność wielu instytucji. Cisco Talos postanowiło przeanalizować sposoby działania największych grup ransomware, aby wskazać aktualne sposoby ataków i metody obrony.
Movavi Video Converter to jedno z najpopularniejszych narzędzi do konwersji mediów, cenione za swoją szybkość, funkcjonalność i prostotę obsługi. Zyskało zaufanie milionów użytkowników na całym świecie, oferując kompleksowe rozwiązania do konwersji, kompresji i edycji plików wideo. W tej recenzji przyjrzymy się bliżej funkcjom, obsługiwanym formatom i urządzeniom, wymaganiom systemowym oraz powodom, dla których Movavi Video Converter zdobył tak dużą popularność.