Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This SysAdmin Day, WIN with Hornetsecurity!

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

ITWedług opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie ręcznym. Wiąże się to z dużym ryzykiem, że dane nie zostaną odzyskane tak szybko, jak to konieczne dla zapewnienia ciągłości biznesu. Firmy najczęściej wskazują utratę wiarygodności oraz zaufania klientów i pracowników jako konsekwencję przestoju w działalności.

Czytaj więcej...

Czy naprawdę wiemy, kto podbija ceny NFT?

Cybersecurity NFT TokenRynek NFT jest obecnie warty ponad 40 miliardów dolarów, co wpływa na jego szerokie dotarcie do biznesu. Angel Grant, wiceprezes ds. bezpieczeństwa w F5, postarała się wyjaśnić dlaczego firmy z branży Web3 muszą bronić swoich klientów przed złośliwymi botami również w przypadku biznesu związanego właśnie z niewymiennymi tokenami.

Czytaj więcej...

Rośnie luka między potrzebami firm a możliwościami działów IT

ITAż 87% menedżerów IT z Europy Środkowo-Wschodniej dostrzega tzw. protection gap w swojej firmie. To luka między tym, ile danych może stracić bez negatywnych skutków dla działalności, a tym jak często tworzone są kopie zapasowe informacji. Wyniki raportu Data Protection Trends Report firmy Veeam wskazują też, że w 2021 roku aż 98% firm doświadczyło nieoczekiwanych przestojów w pracy. W połowie przedsiębiorstw przyczyną przerw było przypadkowe usunięcie lub uszkodzenie danych.

Czytaj więcej...

Zwinne IT: rola dyrektorów ds. bezpieczeństwa w przeciwdziałaniu zagrożeniom

HackerDziały IT działają obecnie dwukierunkowo - z jednej strony stawiają na zwinność, z drugiej na rozwój narzędzi typu „low code”. Największym zagrożeniem wciąż pozostaje bezpieczeństwo, o którym często zapomina się podczas realizacji biznesowych celów.

Czytaj więcej...

Centra przetwarzania danych przyszłości? DATA4 wskazuje 5 wiodących trendów

DatacenterTechnologia cyfrowa jeszcze nigdy nie była tak kluczowa dla gospodarki światowej jak obecnie. To właśnie duża odporność na awarie i ataki, jak również elastyczność infrastruktury centrów danych umożliwiły szybkie dostosowanie się do zmieniających się potrzeb, co umożliwiło kontynuację działalności wielu sektorom gospodarki. Ten trend będzie się utrzymywał, ponieważ stopniowo definiujemy ramy „nowej normalności”, której nieodłączną częścią jest tworzenie nowych, hybrydowych środowisk pracy.

Czytaj więcej...

Cyberbezpieczeństwo - 5 wskazówek dla małych i średnich przedsiębiorstw

Cybersecurity Cyberbezpieczeństwo poradyChoć najczęściej do mediów docierają informacje o spektakularnych wyciekach lub atakach ransomware na duże firmy, to zagrożenie dotyka również te mniejsze. Magazyn Cybersecurity Ventures wskazuje, że w skali globalnej ofiarą połowy cyberataków padają małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak można skuteczniej zabezpieczyć się przed zagrożeniem utraty lub wycieku danych?

Czytaj więcej...

Podkategorie

Logowanie i rejestracja