Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Ransomware celuje w dane szpitali

Cybersecurity medycynaPlacówki ochrony zdrowia w wyniku ataków ransomware w 2021 roku bezpowrotnie straciły blisko 40% danych, które zostały wcześniej zaszyfrowane - wynika z Data Protection Trends Report 2022 firmy Veeam. Cyberataki były również powodem większości przerw w działalności szpitali i klinik. W branży medycznej dane są szczególnie wrażliwe - dotyczą poufnych informacji o stanie zdrowia pacjentów, umożliwiają ich leczenie czy prowadzenie badań naukowych. Placówki muszą więc dbać o odpowiednią ochronę zasobów i wykonywać kopie zapasowe na wypadek ich utraty.

Czytaj więcej...

Korzystasz z Microsoft 365? - Pamiętaj o kopii zapasowej!

Microsoft 365 backupMicrosoft 365, pakiet usług rozwijanych wcześniej pod nazwą Office 365, z roku na rok zyskuje na popularności. Po aplikacje dostępne w pakiecie sięgają firmy każdej wielkości. W czasie pandemii, dotychczasowy model pracy wywrócił się do góry nogami, przez co Microsoft 365 zyskał jeszcze bardziej na popularności. Poza doskonale znane aplikacje biurowe (Outlook, Word, Excel, PowerPaint, OneDrive), w centrum zainteresowania znalazł się Teams, a administratorzy przyspieszyli proces migracji z lokalnych instancji Exchange czy SharePoint do chmury. Zachwyt nad korzyściami jakie oferuje SaaS, sprawił że w wielu przypadkach zapominano o czyhających w chmurze zagrożeniach i odpowiedzialności po stronie przedsiębiorstw czy organizacji.

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

AI oszustwoWraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cybernetyczne na zupełnie nowy poziom, co jeszcze bardziej utrudnia organizacjom wykrycie i identyfikację zagrożenia.

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

Vembu BDRSuite 5.3 Endpoint backupBDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microsoft 365, Google Workspace), W firmach każdej wielkości, od SMB po środowiska korporacyjne. Niedawno rozwiązanie zostało rozbudowane o scentralizowane zarządzanie kopią zapasową plików i folderów wielu punktów końcowych z systemami Windows i Linux. Przyjżyjmy się zatem nowej funkcji BDRSuite for Endpoints zapewniającej ochronę danych przed przypadkowym usunięciem, awarią systemu czy atakiem ransomware.

Czytaj więcej...

Jak 6G może zastąpić przewody w komunikacji o kluczowym znaczeniu dla życia

Sieci 6GSieci 5G pozytywnie wpłynęły na poprawę niezawodności komunikacji bezprzewodowej dla wielu aplikacji i usług. Wciąż jest jednak jeszcze sporo do zrobienia, zanim 5G będzie mogło w pełni zastąpić nieelastyczną, ale jednocześnie wzbudzającą większe zaufanie, łączność przewodową dla wszystkich usług.

Czytaj więcej...

Firmy powinny zawsze spodziewać się cyberataku

CyberatakCzęstotliwość i dotkliwość cyberataków gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Aż 73% przedsiębiorstw doświadczyło co najmniej dwóch incydentów związanych z ransomware - tak wynika z raportu Veeam Ransomware Trends Report 2022. W większości przypadków furtką do firmowej sieci są ludzie. Żeby chronić się przed atakami przedsiębiorstwa powinny zawsze zakładać, że nastąpiło naruszenie, a ich dane są zagrożone.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Logowanie i rejestracja