Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Certyfikat SSL to konieczność, ale na szczęście masz wybór!

Certyfikat SSLPomimo coraz bardziej wysublimowanych cyberataków oraz głośnych przypadków kradzieży danych, a nawet tożsamości, nadal wiele stron internetowych nie posiada certyfikatu SSL i korzysta z niezaszyfrowanego, łatwego do podsłuchu kanału przesyłu danych. Wynika to niestety z nadal powielanego błędnego przekonania, jakoby certyfikat SSL był jedynie istotnym elementem witryn bankowych i sklepów online. Jednakże, certyfikat SSL jest niezbędnym elementem każdej strony internetowej. Brak tego zabezpieczenia niesie za sobą poważne zagrożenia. Warto zatem zgłębić temat ogromnego znaczenia certyfikatów SSL, ryzyka związanego z brakiem ich stosowania i wybrać właściwy certyfikat dla swojego projektu, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, lecz również zaufanie klientów i czytelników.

Czytaj więcej...

Backup 3-2-1 - bezpieczeństwo danych w Twoich rękach

Backup 3-2-1W ostatnich latach, wraz z rosnącą liczbą cyberzagrożeń, szczególnie po serii spektakularnych ataków ransomware, wzrosła świadomość konieczności korzystania z rozwiązań zapewniających wysoki poziom cyberbezpieczeństwa i zmiany strategii ochrony danych. Jednak w wielu firmach inwestycje w zabezpieczenia infrastruktury sieciowej czy oprogramowania typu EDR/XDR, przysłoniły potrzebę zmian w obrębie strategii kopii zapasowych. Często backup danych wciąż sprowadza się do przechowywania kopii na serwerze NAS bądź macierzy w siedzibie firmy. Nierzadko NAS pełniący rolę magazynu backupowego stoi obok komputera i podłączony jest do tego samego gniazdka elektrycznego co komputer.

Czytaj więcej...

BDRCloud - Kopia zapasowa Windows w chmurze

BDRCloud Cloud backupW erze cyfrowej transformacji dane są jednym z najcenniejszych zasobów każdej firmy i organizacji. Dlatego zapewnienie ciągłości działania i ochrony danych stało się priorytetem dla działów IT. Do strategii ochrony danych warto wpisać chmurę obliczeniową, dzięki której bez ponoszenia wydatków na sprzęt można sprawnie wdrożyć lub rozbudować już istniejącą infrastrukturę tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Rozwiązaniem, które umożliwia uruchomienie tego procesu bardzo szybko, a co najważniejsze bez ponoszenia wysokich kosztów jest BDRCloud, platforma chmurowa od Vembu.

Czytaj więcej...

Chmura AI i automatyzacja szansą dla branży telekomunikacyjnej

Cloud AutomationW 2023 roku przedsiębiorstwa telekomunikacyjne wydały na rozwój infrastruktury w Polsce prawie 12 miliardów złotych - szacują analitycy agencji PMR. Firmy zadają sobie dziś pytanie: jak obsługiwać swoje sieci w wydajniejszy sposób, pozwalający zwiększać dochodowość. Odpowiedzią na to wyzwanie jest zbudowanie inteligentnej i autonomicznej infrastruktury przy użyciu automatyzacji, sztucznej inteligencji oraz chmury hybrydowej.

Czytaj więcej...

Trzy mity i dwie porady na Światowy Dzień Backupu

World Backup Day 2024 VeeamW 2024 roku Światowy Dzień Backupu obchodzony jest w świetle doniesień o rosnącym ryzyku cyberataków przeprowadzanych za pomocą sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI), profesjonalizujących się grupach cyberprzestępców i coraz trudniejszych do wykrycia incydentach.

 

Czytaj więcej...

Jak przechowujesz cenne dane? Zmień swoje nawyki

SmartfonPonad połowa (57%) Polaków przechowuje swoje zdjęcia w pamięci smartfona - wynika z badania przeprowadzonego dla Oppo. Co trzeci użytkownik ma ich tam ponad tysiąc. W przypadku zgubienia lub uszkodzenia telefonu fotografie oraz inne pliki mogą zostać bezpowrotnie utracone. Dotyczy to również innych urządzeń - komputerów czy tabletów. Dlatego każdy użytkownik powinien pamiętać o regularnym wykonywaniu kopii zapasowych swoich danych. W przypadającym już jutro, 31 marca Światowym Dniu Backupu ekspert Kingston przypomina o sześciu krokach ochrony swoich plików.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Logowanie i rejestracja