Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Veeam Data Protection Report 2021
Veeam Data Protection Report 2021

Jak wynika z raportu firmy Veeam na temat ochrony danych w 2021 roku (Veeam Data Protection Report 2021), problemy z ochroną danych utrudniają transformację cyfrową przedsiębiorstwom na całym świecie. Tworzenie kopii zapasowych kończy się niepowodzeniem w 58% przypadków, co oznacza, że dane pozostają bez ochrony...

Czytaj więcej...

400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej
400 miliardów dolarów przychodów z chmury publicznej

Analitycy IDC opublikowali raport o globalnym rynku usług chmurowych w modelach PaaS (platforma jako usługa) i IaaS (infrastruktura jako usługa). Rynek rozwiązań PaaS i IaaS w latach 2021-2025 ma rosnąć w tempie nawet 28,8% rok do roku, co przełoży się na znaczące przychody dla dostawców usług. Mają one wynieść ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Omikron wykorzystany w kampanii phishingowej

PhishingOszuści odkryli nowy sposób na wykorzystanie Omikrona - dominującą obecnie odmianę koronawirusa. Spamerzy wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, które promują suplementy diety obniżające poziom cukrzycy.

Osoby z chorobami przewlekłymi, w tym cukrzycą, są narażone na wystąpienie poważnych powikłań w wyniku infekcji wirusem COVID-19. Cyberprzestępcy doskonale wiedzą jak wykorzystać typowe schorzenia, aby nakłonić ludzi do przekazania danych karty kredytowej lub innych wrażliwych informacji. Badacze Bitdefeneder Anti-spam zauważyli rozprzestrzeniającą się falę fałszywych informacji promujących suplementy diety dostępne bez recepty, które pomagają obniżyć poziom cukru we krwi u pacjentów cierpiących na cukrzycę. Dziewięćdziesiąt sześć procent e-maili pochodzi z tureckich adresów IP. Spamerzy po raz kolejny wykorzystują kryzys zdrowotny, atakując osoby podatne na infekcję nowym wariantem koronawirusa.

"Wariant Omikron jest mniej więcej dwa razy bardziej zakaźny niż poprzednie mutacje wirusa, a także cechuje się 60 procent większą przenośnością. Co gorsza, badania pokazują, że osoby z cukrzycą są bardziej narażone na poważne komplikacje, nawet jeśli są zaszczepione…" - czytamy w oszukańczym e-mailu. "Na szczęście możesz uchronić się przed tym nowym śmiercionośnym wariantem dzięki temu, zupełnie nowemu raportowi, który możesz pobrać".

Raport „The Diabetic’s Complete Omicron Protection Guide” zawiera linki do fałszywej witryny farmaceutycznej promującej suplement diety na cukrzycę. Osoby wchodzące w interakcję z fałszywymi witrynami narażają się na utratę danych, środków finansowych, a nawet zdrowia. Oszuści mogą pozyskać cenne informacje z kart kredytowych lub zainstalować na urządzeniu ofiary oprogramowanie szpiegujące. Poza tym istnieje ryzyko, że produkt nigdy nie dotrze lub klient otrzyma fałszywe leki. Bitdefender udziela sześciu wskazówek, które pozwalają skutecznie ochronić się przed internetowymi oszustami specjalizującymi się w przekrętach związanych z lekami i suplementami diety.

1. Przed zakupem jakichkolwiek „cudownych” pigułek, suplementów skonsultuj się z lekarzem.
2. Dokładnie sprawdź e-mail zwłaszcza pod kątem błędów gramatycznych, literówek. Z dużą ostrożnością podchodź do atrakcyjnych ofert i tzw. super okazji.
3. Zachowaj ostrożność wobec reklam lub ofert otrzymywanych za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych.
4. Nigdy nie otwieraj linków z podejrzanych wiadomości e-mail ani załączonych plików, ponieważ mogą one doprowadzić do instalacji złośliwego oprogramowania.
5. Nigdy nie kupuj leków lub suplementów w aptekach internetowych, jeśli nie możesz zweryfikować ich legalności.
6. Korzystaj z antywirusów z technologiami chroniącymi przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem.

Źródło: Bitdefender

Logowanie i rejestracja