Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Sopra Steria i OVHcloud wprowadzają wspólną ofertę usług w Europie

Transformacja cyfrowaOVHcloud, wiodący europejski dostawca chmury oraz Sopra Steria, lider w dziedzinie doradztwa, usług cyfrowych i rozwoju oprogramowania, ogłosiły rozszerzenie partnerstwa w Europie. Współpraca skupiać się będzie na adresowaniu potrzeb instytucji publicznych i przedsiębiorstw i jest skierowana zwłaszcza do operatorów kluczowych usług (Operators of Vital Importance - OIV), którzy chcą przyśpieszyć cyfrową transformację w swoich organizacjach, gwarantując przy tym suwerenność wrażliwych danych.

Firmy zaprezentowały też przykłady realizacji usług w administracji publicznej, a także sektorach energetycznym i zdrowotnym.
 
Silne partnerstwo z europejskimi i międzynarodowymi aspiracjami
Partnerstwo Sopra Steria i OVHcloud to efekt synergii wiedzy oraz wzajemnie uzupełniających się kompetencji w zakresie dostarczania, wdrażania, utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa suwerennych usług chmurowych.

Połączona oferta usług - świadczonych, obsługiwanych oraz zabezpieczanych w Europie - została oparta na stworzonej przez Sopra Steria platformie „Trusted Digital Platform”, która cechuje się elastycznością i skalowalnością niezbędną do przyśpieszenia cyfrowej transformacji. Trusted Digital Platform, wyróżniona przez OVHcloud znakiem Open Trusted Cloud, oferuje europejskim klientom związane z wybranymi technologiami, a także skierowane do określonych sektorów, cyfrowe usługi dostosowane do potrzeb biznesowych oraz dostępne we wspólnym katalogu.

Projekty oparte na sztucznej inteligencji, danych i Internecie Rzeczy
W sektorze publicznym Sopra Steria współpracuje z francuskim Ministerstwem Przemian Ekologicznych nad wdrożeniem PLAT'AU (PLATeforme des Autorisations d'Urbanisme, platformy do zezwoleń urbanistycznych), cyfrowego systemu do obsługi wniosków o pozwolenie na budowę.

Podmiotom operującym w obszarze energetycznym Sopra Steria i jej partnerzy oferują suwerenne centrum danych w modelu SaaS. W kontekście transformacji energetycznej i otwarcia rynku na konkurencję, usługa ta umożliwia wykorzystywanie i wymianę danych w szybszy, bezpieczniejszy oraz bardziej niezawodny sposób.

Dla podmiotów z ekosystemu opieki zdrowotnej Sopra Steria stworzyła certyfikowaną platformę zarządzania danymi medycznymi (Health Data Hosting - HDS), która umożliwia wdrażanie usług przyśpieszających cyfrową transformację biznesu, takich jak m.in. cyfrowa tożsamość, dokumentacja medyczna i realizacja programów prozdrowotnych.
Realizowane działania odzwierciedlają wspólne wartości Sopra Steria i OVHcloud w zakresie zwinności, poufności, bezpieczeństwa i przejrzystości.

Elastyczna i kompleksowa platforma zaufanych usług
W kontekście przyśpieszenia cyfrowej transformacji podmiotów sektora publicznego i operatorów kluczowych usług, centralną częścią strategii i zaangażowania Sopra Seria i OVHcloud stanowi zaufanie do usług chmurowych. Bazując na posiadanych kwalifikacjach i certyfikatach obie firmy kontynuują inwestycje w projektowanie optymalnych rozwiązań zapewniających suwerenność.

Wykorzystująca infrastrukturę OVHcloud platforma Trusted Digital Platform jest elastyczna, bezpieczna i kompleksowo obsługiwana przez ekspertów Sopra Steria. Wspólna oferta jest już dostępna we wszystkich krajach, w których działa Sopra Steria Group. Zapewnia dostęp do następujących zasobów informatycznych i usług cyfrowych w modelu płatności za wykorzystanie zasobów (pay-per-use):
• centrów danych i infrastruktury
• kontenerów i orkiestracji
• platformy zarządzania interfejsami rozwoju aplikacji Axway
• cyfrowych usług opartych na sztucznej inteligencji

"Dzięki współpracy z OVHcloud i wspólnej ofercie jesteśmy dla europejskich podmiotów publicznych i prywatnych zaufanym partnerem stymulującym innowacje. Wprowadzenie połączonej oferty na skalę międzynarodową odzwierciedla dążenie do oferowania i wdrażania konkretnych strategii dla naszych europejskich klientów" - powiedział Cyril Malargé, dyrektor operacyjny Sopra Steria Group.

"Rozwój europejskiej branży usług chmurowych jest niezbędny do wzmocnienia technologicznej suwerenności przedsiębiorstw i organów administracji publicznej w Europie. Rozszerzenie stworzonej wspólnie z Sopra Steria oferty usług cyfrowych na wiele krajów stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w promowanie i oferowanie rozwiązań zgodnych z zasadami otwartości, odwracalności i transparentności" - powiedział Michel Paulin, dyrektor zarządzający OVHcloud.

Źródło: OVHcloud

Logowanie i rejestracja