Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?
Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT
The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej
Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?
Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?

Szacuje się, że do 2021 r. internetowy ruch generowany przez urządzenia mobilne wzrośnie czterokrotnie, a transfer związany ze strumieniowym wideo i grami online - pięciokrotnie. Coraz więcej danych nie tylko pobieramy z internetu, ale także przesyłamy. Do tego dochodzi rosnąca popularność urządzeń, które generu...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe modułowe centra danych od Schneider Electric

SerwerowniaSchneider Electric ogłosił wprowadzenie na rynek europejski nowego produktu: Easy Modular Data Center All-in-One. Centra danych Easy Modular All-in-One Schneider Electric, dostępne do wyboru w czterech standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, łączą wszystkie urządzenia zasilające, chłodzące i informatyczne w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu i zapewniają wyjątkową wartość dla przedsiębiorstw i organizacji IT, które chcą wdrożyć strategię edge computing.

Nowa gama prefabrykowanych centrów danych spełnia wymagania klientów w zakresie większej przewidywalności, niższego całkowitego kosztu posiadania i większej szybkości wdrażania.

Seria Easy Modular Data Center All-in-One poszerza ofertę Schneider Electric w zakresie modułowych centrów danych, opierając się na sukcesach produktów infrastruktury fizycznej z rodziny Easy. Wszystkie cztery konstrukcje zawierają rozwiązania Easy Rack, Easy PDU i Easy UPS oraz są chłodzone przy użyciu ultraenergooszczędnych systemów chłodzenia InRow DX. Oferują także ulepszone zdalne monitorowanie, zarządzanie i wsparcie serwisowe za pomocą oprogramowania EcoStruxure™ IT Expert DCIM.
Schneider Electric dzięki nowym prefabrykowanym konstrukcjom może usprawnić proces projektowania i uruchamiania centrów danych, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania w ciągu zaledwie 12 tygodni. Konstrukcje Easy Modular Data Center All-in-One obejmują od 5 do 14 szaf rackowych. Oferują moc od 27 kW do 94 kW i w zależności od środowiska klienta mogą być wstępnie skonfigurowane w kontenerze ISO20ft lub ISO40ft bądź jako moduł 25ft - 45ft.

Korzyści z rozwiązania:
• Większa przewidywalność: w oparciu o ustandaryzowaną konstrukcję i spójne, kontrolowane w fabryce procesy, modułowe centra danych Easy Modular All-in-One są wstępnie projektowane, prefabrykowane i testowane w środowisku fabrycznym przed wysyłką.
• Skrócony czas: modułowe centra danych Easy Modular Data Center All-in-One są oparte na konstrukcji „Commercial Off The Shelf” (COTS). Wszystkie moduły są gotowe do działania, co skraca fazy planowania, budowy i realizacji oraz przyspiesza czas od koncepcji do oddania do użytku.
• Obniżone koszty: Rozwiązania Easy Modular Data Center All-in-One są średnio o 15 proc. tańsze niż porównywalna oferta ETO i pozwalają na nawet 20-letni okres eksploatacji.
• Łatwa instalacja: Prefabrykacja zmniejsza koszty pracy związanej z uruchomieniem obiektu i optymalizuje przestrzeń potrzebną do zabudowy.
• Zrównoważony rozwój: Modułowe centra danych Easy są produkowane przy wykorzystaniu najbardziej zrównoważonych metod konstrukcyjnych. Są zgodne z dyrektywami RoHS i REACh, zawierają Profile Środowiskowe Produktów (PEP) i posiadają cechy, które pozwalają na optymalizację zużycia energii i redukcję śladu węglowego.

"Operatorzy centrów danych oczekują dziś rozwiązań prefabrykowanych i modułowych, dzięki którym łatwiej sprostać napiętym terminom oraz zapewnić przewidywalność kosztów i wydajność. Za sprawą wstępnego zaprojektowania i przetestowania nowego rozwiązania Easy Prefab na poziomie fabrycznym jesteśmy w stanie pomóc klientom zwiększyć niezawodność i ograniczyć ryzyko, zapewniając zyski dzięki krótszemu czasowi realizacji projektu i zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania" - mówi Elliott Turek, Offer & Innovation Leader, Prefabricated Modular Solutions, Schneider Electric.

Dostarczane przez partnerów
Dzięki globalnej sieci partnerów Schneider Electric, w tym partnerów Elite Data Center i Alliance Partners, klienci mogą liczyć na najwyższej jakości wsparcie lokalne, serwis i dostawy. Dzięki zakładom produkcyjnym zlokalizowanym w Europie, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych, Schneider Electric optymalizuje koszty transportu i zapewnia klientom korzyści wynikające z zastosowania zrównoważonych metod konstrukcyjnych, jednocześnie współpracując z partnerami handlowymi w celu dostarczenia wysokiej jakości lokalnych modułowych centrów danych.

Źródło: Schneider Electric

Logowanie i rejestracja