Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vembu BDRSuite v5.5 - dostępny!

BDRSuite 5.5Vembu Technologies, dostawca kompleksowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla środowisk fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych, wydał nową wersję swojego flagowego produktu BDRSuite, oznaczoną numerem 5.5, w której dodano kilka nowych funkcji i usprawnień, wśród nich m.in. wsparcie dla VMware vSphere v8.x, Google Cloud jako repozytorium kopii zapasowych, integracja z ConnectWise i wiele innych.

BDRSuite to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zaprojektowane w celu ochrony środowisk działających w wielu modelach, od czołowych platform wirtualizacyjnych (VMware i Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microsoft 365, Google Workspace), wraz z różnorodnymi i zaawansowanymi przypadkami użycia.

Vembu udostępnia swoje rozwiązanie w bardzo elastycznym modelu licencyjnym, od edycji Free (bezpłatnej) przez edycję Standard po edycję Enterprise. Dzięki temu firma każdej wielkości, w zależności do potrzeb, może wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Od wersji v5.0 Vembu zdecydowało się zwiększyć częstotliwość aktualizacji, tak aby wprowadzić więcej funkcji do BDRSuite. W kolejnych wydaniach BDRSuite dodano takie funkcjonalności jak klastrowanie serwerów kopii zapasowych, obsługa obiektowej pamięci masowej, bezpośrednie przywracanie do chmury Microsoft Azure, BDRSuite 360 do scentralizowanego monitorowania, wsparcie do obsługi środowisk wielu najemców (multi-tenant), backup endpointów z poziomu UI serwera kopii zapasowej, wsparcie dla Azure Blob jako repozytorium backupowego czy też sprawdzanie integralności na serwerze VMware ESXi.

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo nowościom w BDRSuite v5.5

Wsparcie dla VMware vSphere v8.x
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i replikację maszyn wirtualnych działających na najnowszej wersji platformy wirtualizacji VMware vSphere v8.x.

Google Cloud jako repozytorium kopii zapasowych
Chmurowa usługa Google Cloud Storage (Object Storage) jest teraz obsługiwana w BDRSuite do przechowywania danych kopii zapasowych, kopii backupu i kopii poza siedzibą firmy. BDRSuite obsługuje już inne magazyny w chmurze, takie jak Amazon S3, Azure Blob oraz magazyny kompatybilne z S3, takie jak Wasabi, MinIO, itp.

Integracja z ConnectWise
BDRSuite obsługuje teraz integrację z ConnectWise. Ta funkcja umożliwia automatyczne tworzenie zgłoszeń serwisowych w ConnectWise Manage dla działań związanych z BDRSuite. Zgłoszenia serwisowe można tworzyć dla różnych zadań (Kopia zapasowa / Przywracanie / Replikacja) i różnych statusów zadań (Sukces / Niepowodzenie / Ostrzeżenie) na odpowiednich kartach usług.

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie szablonów maszyn wirtualnych VMware
BDRSuite dla VMware obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych szablonów VM VMware. Teraz szablony maszyn wirtualnych pojawią się na liście jednostek VMware ESXi / vCenter, które można wybrać do tworzenia kopii zapasowych. Możesz skonfigurować tworzenie kopii zapasowych szablonów maszyn wirtualnych i ich przywracanie w razie potrzeby.

Backup i odzyskiwanie dysku współdzielonego Google Workspace
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie dysków współdzielonych Google Workspace.

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie skrzynek pocztowych archiwum Microsoft 365
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wiadomości e-mail użytkowników w skrzynce pocztowej archiwum (In-place archiwum) platformy Microsoft 365.

Deduplikacja wiadomości e-mail użytkowników Microsoft 365
BDRSuite zmniejsza teraz wykorzystanie przepustowości i pamięci masowej, korzystając z funkcji deduplikacji na poziomie poczty u źródła podczas tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych użytkowników platformy Microsoft 365. Dzięki temu BDRSuite unika przesyłania zduplikowanych danych e-mail i oszczędza przepustowość i przestrzeń magazynową.

Ulepszenia BDRSuite v5.5 obejmują:
● Dwukrotny wzrost wydajności tworzenia kopii zapasowych VMware
● Resetowanie VMware CBT
● Równoległa Kopia zapasowa obrazu dysku
● Równoległe syntetyczne pełne kopie zapasowe
● Aplikacje pomocnicze dla Microsoft 365 Backup
● Przywrócenie skrzynki pocztowej w innej organizacji (Microsoft 365 i Google Workspace)
● Przywrócenie kopii zapasowej wiadomości e-mail użytkowników bezpośrednio z konsoli Microsoft 365 za pomocą dodatku BDRSuite dla programu Outlook
● Możliwość pobrania dzienników przywracania dla Microsoft 365 i Google Workspace
● Widok Breadcrumbs dla przywracania OneDrive i group
● Ulepszone okno postępu dla replikacji Offsite

Więcej informacji na temat BDRSuite v5.5 znajdziesz pod tym adresem. Najnowszą wersję BDRSuite, również w edycji bezpłatnej pobierzesz z tej strony.

Czytaj również:
-> BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych