Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vembu BDRSuite v5.5 - dostępny!

BDRSuite 5.5Vembu Technologies, dostawca kompleksowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla środowisk fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych, wydał nową wersję swojego flagowego produktu BDRSuite, oznaczoną numerem 5.5, w której dodano kilka nowych funkcji i usprawnień, wśród nich m.in. wsparcie dla VMware vSphere v8.x, Google Cloud jako repozytorium kopii zapasowych, integracja z ConnectWise i wiele innych.

BDRSuite to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zaprojektowane w celu ochrony środowisk działających w wielu modelach, od czołowych platform wirtualizacyjnych (VMware i Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microsoft 365, Google Workspace), wraz z różnorodnymi i zaawansowanymi przypadkami użycia.

Vembu udostępnia swoje rozwiązanie w bardzo elastycznym modelu licencyjnym, od edycji Free (bezpłatnej) przez edycję Standard po edycję Enterprise. Dzięki temu firma każdej wielkości, w zależności do potrzeb, może wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Od wersji v5.0 Vembu zdecydowało się zwiększyć częstotliwość aktualizacji, tak aby wprowadzić więcej funkcji do BDRSuite. W kolejnych wydaniach BDRSuite dodano takie funkcjonalności jak klastrowanie serwerów kopii zapasowych, obsługa obiektowej pamięci masowej, bezpośrednie przywracanie do chmury Microsoft Azure, BDRSuite 360 do scentralizowanego monitorowania, wsparcie do obsługi środowisk wielu najemców (multi-tenant), backup endpointów z poziomu UI serwera kopii zapasowej, wsparcie dla Azure Blob jako repozytorium backupowego czy też sprawdzanie integralności na serwerze VMware ESXi.

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo nowościom w BDRSuite v5.5

Wsparcie dla VMware vSphere v8.x
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i replikację maszyn wirtualnych działających na najnowszej wersji platformy wirtualizacji VMware vSphere v8.x.

Google Cloud jako repozytorium kopii zapasowych
Chmurowa usługa Google Cloud Storage (Object Storage) jest teraz obsługiwana w BDRSuite do przechowywania danych kopii zapasowych, kopii backupu i kopii poza siedzibą firmy. BDRSuite obsługuje już inne magazyny w chmurze, takie jak Amazon S3, Azure Blob oraz magazyny kompatybilne z S3, takie jak Wasabi, MinIO, itp.

Integracja z ConnectWise
BDRSuite obsługuje teraz integrację z ConnectWise. Ta funkcja umożliwia automatyczne tworzenie zgłoszeń serwisowych w ConnectWise Manage dla działań związanych z BDRSuite. Zgłoszenia serwisowe można tworzyć dla różnych zadań (Kopia zapasowa / Przywracanie / Replikacja) i różnych statusów zadań (Sukces / Niepowodzenie / Ostrzeżenie) na odpowiednich kartach usług.

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie szablonów maszyn wirtualnych VMware
BDRSuite dla VMware obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych szablonów VM VMware. Teraz szablony maszyn wirtualnych pojawią się na liście jednostek VMware ESXi / vCenter, które można wybrać do tworzenia kopii zapasowych. Możesz skonfigurować tworzenie kopii zapasowych szablonów maszyn wirtualnych i ich przywracanie w razie potrzeby.

Backup i odzyskiwanie dysku współdzielonego Google Workspace
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie dysków współdzielonych Google Workspace.

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie skrzynek pocztowych archiwum Microsoft 365
BDRSuite obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych i przywracanie wiadomości e-mail użytkowników w skrzynce pocztowej archiwum (In-place archiwum) platformy Microsoft 365.

Deduplikacja wiadomości e-mail użytkowników Microsoft 365
BDRSuite zmniejsza teraz wykorzystanie przepustowości i pamięci masowej, korzystając z funkcji deduplikacji na poziomie poczty u źródła podczas tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych użytkowników platformy Microsoft 365. Dzięki temu BDRSuite unika przesyłania zduplikowanych danych e-mail i oszczędza przepustowość i przestrzeń magazynową.

Ulepszenia BDRSuite v5.5 obejmują:
● Dwukrotny wzrost wydajności tworzenia kopii zapasowych VMware
● Resetowanie VMware CBT
● Równoległa Kopia zapasowa obrazu dysku
● Równoległe syntetyczne pełne kopie zapasowe
● Aplikacje pomocnicze dla Microsoft 365 Backup
● Przywrócenie skrzynki pocztowej w innej organizacji (Microsoft 365 i Google Workspace)
● Przywrócenie kopii zapasowej wiadomości e-mail użytkowników bezpośrednio z konsoli Microsoft 365 za pomocą dodatku BDRSuite dla programu Outlook
● Możliwość pobrania dzienników przywracania dla Microsoft 365 i Google Workspace
● Widok Breadcrumbs dla przywracania OneDrive i group
● Ulepszone okno postępu dla replikacji Offsite

Więcej informacji na temat BDRSuite v5.5 znajdziesz pod tym adresem. Najnowszą wersję BDRSuite, również w edycji bezpłatnej pobierzesz z tej strony.

Czytaj również:
-> BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

Logowanie i rejestracja