Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowoczesne centrum danych IQ w Gdańsku - sprawdź!

Centrum danychSzukasz profesjonalnego Data Center, któremu mógłbyś bez obaw powierzyć dane gromadzone przez Twoją firmę? Istnieje tylko jeden prawidłowy wybór w tej kwestii i jest nim firma IQ z Gdańska. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, dlaczego ich usługi są właśnie tym, czego potrzebujesz. Zapraszamy do lektury!

Centrum danych na miarę XXI wieku
Data Center firmy IQ to budynek, który powstał specjalnie po to, by spełniać jak najwyższe standardy związane z przechowywaniem danych. Dzięki temu możliwe było umieszczenie w nim dedykowanego, nowoczesnego sprzętu w przystosowanych pomieszczeniach technicznych zapewniających jego pełne bezpieczeństwo.
 
Obiekt dysponuje własnymi agregatami prądotwórczymi oraz światłowodami doprowadzonymi przez pięciu różnych i niezależnych od siebie operatorów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia awarii, która ograniczyłaby dostęp do centrum danych dla jego klientów, jest praktycznie zerowa. Oprócz tego budynek strzeżony jest również przez profesjonalną ochronę fizyczną, a także systemy monitoringu, kontroli dostępu oraz alarmy przeciwpożarowe.

Wszystko to sprawia, że centrum danych IQ jest jednym z najbezpieczniejszych i najlepiej przystosowanych do ciągłej obsługi klientów Data Center w Polsce. Jeżeli zależy Ci na pełnym profesjonalizmie, dostępności, ochronie oraz komunikacji, to Twój wybór może być tylko jeden.

Dodatkowe usługi - personalizowana poczta Cloud
Jak przystało na nowoczesną firmę, IQ zapewnia swoim klientom możliwość skorzystania z topowych technologii. Poczta Cloud to usługa w chmurze, którą można w pełni dostosować do potrzeb Twojej firmy. Jest przeznaczona dla wszelkiego rodzaju biznesów, a także deweloperów, agencji i instytucji publicznych.

Poczta Cloud ma znaczną przewagę nad tradycyjnymi odpowiednikami. Zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, a jej redundantne komponenty gwarantują wysoką dostępność w każdym momencie. Nawet jeżeli jeden z elementów ulegnie awarii, inny przejmie jego rolę i klient nie odczuje żadnych zmian podczas korzystania z usługi. Jest to również usługa, która jest w pełni skalowalna. Wraz z jej rozbudową zostaną przydzielone do niej kolejne zasoby, więc zawsze będzie działać w pełni wydajnie.

W ofercie IQ w usłudze poczta Cloud można zdecydować się zarówno na chmurę prywatną, jak i hybrydową, która łączy w sobie rozwiązania prywatne z publicznymi, a także zasobami takimi jak tradycyjne serwery, storage czy VPSy. Koniecznie sprawdź wszystkie możliwości!

Migracja domen może być prosta
Obawiasz się, że skorzystanie z usług hostingowych IQ będzie problematyczne przez wzgląd na transfer domen? Nic podobnego. Cały proces odbywa się niezwykle szybko i nie wymaga od Ciebie wiele wysiłku.

Migracja domen wykonywana jest w trzech krokach. Najpierw wprowadzasz w jej nazwę, potem podajesz kod AuthInfo dostarczany przez dostawcę usługi, a następnie potwierdzasz transfer poprzez kliknięcie link otrzymany na adres e-mail. W przypadku domen europejskich jest jeszcze prościej, bo jest on zatwierdzany automatycznie.

Co istotne, transfer domen do IQ jest bezpłatny w przypadku rozszerzeń .pl i .com.pl. Dowiedz się więcej bezpośrednio na stronie firmy!

Artykuł Partnera