Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

AI as-a-service: jak chmura przyczyni się do powszechnego dostępu do AI?
AI as-a-service: jak chmura przyczyni się do powszechnego dostępu do AI?

W dynamicznie rozwijającym się świecie technologii, szczególną uwagę przykuwa wzrost rynku AI as-a-service, który, według prognoz Technavio, ma osiągnąć wzrost o 28 miliardów dolarów do 2027 roku. Ten imponujący rozwój jest bezpośrednio powiązany z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiąz...

Czytaj więcej...

Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej
Aż 95% firm obawia się o bezpieczeństwo w chmurze publicznej

Jak wynika z opublikowanego przez Fortinet dokumentu „2023 Cloud Security Report”, w chmurze publicznej znajduje się już ponad połowa danych prawie 40% ankietowanych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy odsetek tych firm zwiększy się do 58%, co spowoduje, że wyzwań związanych z zabezpieczani...

Czytaj więcej...

12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać
12 najczęstszych błędów konfiguracji UTM-ów i jak ich unikać

Rozwiązania klasy UTM (Unified Threat Management) to zaawansowane narzędzia zabezpieczające brzeg sieci. Urządzenia o tyle ważne, że pozostają pierwszą i najważniejszą barierą ochronną przed zagrożeniami. Aby sprostać specyficznym potrzebom administracji publicznej (obejmującym ochronę danych wrażliwych, zapobieganie z...

Czytaj więcej...

Test wzmacniacza WiFi FRITZ!Repeater 3000 AX
Test wzmacniacza WiFi FRITZ!Repeater 3000 AX

Dzięki uprzejmości firmy AVM mieliśmy okazję przetestować kolejne urządzenie marki FRITZ! Tym razem do naszych rąk trafił jeden z najnowszych wzmacniaczy Wi-Fi od AVM, wspierający technologię Mesh - FRITZ!Repeater 3000 AX. Urządzenie to zagościło u nas na dłużej, ponieważ po kilku latach postanowiliśmy zmodyfikować śro...

Czytaj więcej...

VMware Tanzu Platform 10
VMware Tanzu Platform 10

Podczas konferencji VMware Explore 2024, firma Broadcom ogłosiła wprowadzenie VMware Tanzu Platform 10, platformy aplikacyjnej zbudowanej w oparciu o technologie chmurowe, która przyspiesza dostarczanie oprogramowania, zapewniając zespołom inżynierów lepsze zarządzanie i efektywność operacyjną, a jednocze...

Czytaj więcej...

Trójtorowe podejście do monitorowania centrów danych
Trójtorowe podejście do monitorowania centrów danych

Firmy korzystają z centrów danych, aby sprawnie obsłużyć duże ilości ruchu przychodzącego i wychodzącego oraz umożliwić płynną komunikację między partnerami biznesowymi. Centra danych są jednak mocno rozproszone geograficznie. Umożliwia to szybsze i bardziej niezawodne połączenie użytkownikom z całego świata, of...

Czytaj więcej...

Aktualności

Inetum Polska 2024: „Do You Speak GenAI?”, wyzwania i klucz do sukcesu

AIInetum wkracza w erę, gdzie technologia kształtuje nie tylko codzienność, ale również przyszłość firmy. W styczniu br. blisko 50% pracowników Inetum w Polsce rozpoczęło cykl warsztatów „Do You Speak GenAI?" a 30% już ukończyło program z certyfikatem. Projekt „Do You Speak GenAI?" wprowadza sztuczną inteligencję generatywną do wszystkich aspektów pracy w Inetum, zwiększając efektywność całej organizacji.

Projekt „Do You Speak GenAI?” to inicjatywa firmy Inetum kierowana do wszystkich pracowników, mająca na celu promowanie i edukację na temat sztucznej inteligencji generatywnej (GenAI). Projekt skupia się na zwiększaniu świadomości i zrozumienia GenAI oraz jej potencjału w różnych dziedzinach pracy i biznesu.

"Projekt „Do You Speak GenAI?” jest częścią zaangażowania Inetum w stałe podnoszenie kompetencji swoich pracowników a także w i promowanie sztucznej inteligencji generatywnej oraz jej potencjału w przyszłości. Projekt ma na celu pokazanie, że GenAI może być narzędziem, które przyczynia się do rozwoju i innowacji w różnych dziedzinach, a także do zwiększenia efektywności i konkurencyjności firmy. Według McKinsey, AI generatywna i inne technologie mają potencjał do automatyzacji zadań, na których pracownicy obecnie poświęcają 60%-70% swojego czasu. To zmieni sposób pracy i przyczyni się do powstania wielu nowych zawodów" - komentuje Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska & UK.

Sztuczna inteligencja stała się niewątpliwie paliwem rewolucji technologicznej. Inetum koncentruje się na pełnym wykorzystaniu potencjału maszynowego uczenia się i analizy danych. Oprócz ChatGPT, korporacyjna aplikacja AI generatywnej oferuje wiele zaawansowanych możliwości. Jako europejski lider technologiczny, Inetum pomaga swoim klientom wykorzystać pełen potencjał AI generatywnej, oferując im portfolio rozwiązań GenAI:

● GenAI C-level Agenda - współpraca z kierownictwem najwyższego szczebla, aby zdefiniować wizję, trajektorię operacyjną i przygotowania do transformacji organizacji.
● GenAI Readiness - umożliwienie sprawnej adaptacji zespołom, wprowadzając skuteczne wdrożenia i opracowując scenariusze zastosowania.
● GenAI Decision Support - wspieranie procesów podejmowana decyzji dzięki spersonalizowanym rekomendacjom.
● GenAI Qualification - identyfikacja, priorytetyzacja, opisanie i testowanie scenariuszy zastosowania.
● GenAI Experiment - testowanie scenariuszy zastosowania za pomocą demonstracji, prototypowania i opracowywania produktów w wersji MVP (Minimum Viable Products).
● GenAI Scale - wdrożenie i skalowanie produktów w systemie informatycznym organizacji, przy wykorzystaniu dedykowanych akceleratorów.

"Wprowadzenie narzędzia GenAI do struktur firm nie jest pozbawione wyzwań. Jednym z głównych aspektów, z którym firmy mogą się spotkać, jest brak odpowiednich zasobów ludzkich posiadających umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji. Wymaga to inwestycji w szkolenia pracowników, aby zdobyli niezbędne kompetencje i umiejętności w obszarze AI" - dodaje Arkadiusz Borek, Head of Operations Inetum Polska.

"Ponadto, integracja narzędzia GenAI z istniejącą infrastrukturą może stanowić kolejne wyzwanie. Konieczne jest zapewnienie skalowalności i wydajności AI w dużych organizacjach oraz integracja z istniejącymi systemami i infrastrukturą IT" - dodaje Tomasz Krupa, Head of Service Delivery.

Celem Inetum jest skuteczne wspieranie klientów w pokonywaniu bieżących wyzwań. W minionym roku firma dopasowała organizację, ofertę biznesową oraz propozycje wartości do nowej strategii Grupy Inetum, skupionej wokół 4 globalnych linii biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions i Inetum Software.

"Inetum pozostaje w europejskiej czołówce, oferując firmom nie tylko najlepsze rozwiązania na rynku, ale również integralność i zaawansowane strategie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Firma jest dumna ze swojego partnerstwa z takimi gigantami branżowymi jak Microsoft, Salesforce, SAP i ServiceNow, co pozwala nam dostarczać kompleksowe rozwiązania, które pomagają firmom zwiększyć prędkość, zwinność i doskonalić procesy biznesowe" - komentuje Martin Konieczny, Head of Sales Inetum Polska" - To kluczowe elementy, które pomogą firmom sprostać wyzwaniom przyszłości".

Prognozy na rok 2024 w polskim sektorze IT wskazują na ożywienie sektora dystrybucji IT w Europie, szacując wzrost na około 2,6% rok do roku [1]. To pozytywna prognoza po trudnym roku 2023, który był naznaczony niepewnością polityczną i spowolnieniem gospodarczym.

W Polsce prognozowane kierunki rozwoju branży skupiają się na rozwoju technologii (AI, IoT, Blockchain), ale także na zrównoważonym rozwoju, usługach opartych na subskrypcji oraz cyberbezpieczeństwie.

[1] https://www.contextworld.com/
 
Źródło: Inetum

Logowanie i rejestracja