Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Inetum Polska 2024: „Do You Speak GenAI?”, wyzwania i klucz do sukcesu

AIInetum wkracza w erę, gdzie technologia kształtuje nie tylko codzienność, ale również przyszłość firmy. W styczniu br. blisko 50% pracowników Inetum w Polsce rozpoczęło cykl warsztatów „Do You Speak GenAI?" a 30% już ukończyło program z certyfikatem. Projekt „Do You Speak GenAI?" wprowadza sztuczną inteligencję generatywną do wszystkich aspektów pracy w Inetum, zwiększając efektywność całej organizacji.

Projekt „Do You Speak GenAI?” to inicjatywa firmy Inetum kierowana do wszystkich pracowników, mająca na celu promowanie i edukację na temat sztucznej inteligencji generatywnej (GenAI). Projekt skupia się na zwiększaniu świadomości i zrozumienia GenAI oraz jej potencjału w różnych dziedzinach pracy i biznesu.

"Projekt „Do You Speak GenAI?” jest częścią zaangażowania Inetum w stałe podnoszenie kompetencji swoich pracowników a także w i promowanie sztucznej inteligencji generatywnej oraz jej potencjału w przyszłości. Projekt ma na celu pokazanie, że GenAI może być narzędziem, które przyczynia się do rozwoju i innowacji w różnych dziedzinach, a także do zwiększenia efektywności i konkurencyjności firmy. Według McKinsey, AI generatywna i inne technologie mają potencjał do automatyzacji zadań, na których pracownicy obecnie poświęcają 60%-70% swojego czasu. To zmieni sposób pracy i przyczyni się do powstania wielu nowych zawodów" - komentuje Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska & UK.

Sztuczna inteligencja stała się niewątpliwie paliwem rewolucji technologicznej. Inetum koncentruje się na pełnym wykorzystaniu potencjału maszynowego uczenia się i analizy danych. Oprócz ChatGPT, korporacyjna aplikacja AI generatywnej oferuje wiele zaawansowanych możliwości. Jako europejski lider technologiczny, Inetum pomaga swoim klientom wykorzystać pełen potencjał AI generatywnej, oferując im portfolio rozwiązań GenAI:

● GenAI C-level Agenda - współpraca z kierownictwem najwyższego szczebla, aby zdefiniować wizję, trajektorię operacyjną i przygotowania do transformacji organizacji.
● GenAI Readiness - umożliwienie sprawnej adaptacji zespołom, wprowadzając skuteczne wdrożenia i opracowując scenariusze zastosowania.
● GenAI Decision Support - wspieranie procesów podejmowana decyzji dzięki spersonalizowanym rekomendacjom.
● GenAI Qualification - identyfikacja, priorytetyzacja, opisanie i testowanie scenariuszy zastosowania.
● GenAI Experiment - testowanie scenariuszy zastosowania za pomocą demonstracji, prototypowania i opracowywania produktów w wersji MVP (Minimum Viable Products).
● GenAI Scale - wdrożenie i skalowanie produktów w systemie informatycznym organizacji, przy wykorzystaniu dedykowanych akceleratorów.

"Wprowadzenie narzędzia GenAI do struktur firm nie jest pozbawione wyzwań. Jednym z głównych aspektów, z którym firmy mogą się spotkać, jest brak odpowiednich zasobów ludzkich posiadających umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji. Wymaga to inwestycji w szkolenia pracowników, aby zdobyli niezbędne kompetencje i umiejętności w obszarze AI" - dodaje Arkadiusz Borek, Head of Operations Inetum Polska.

"Ponadto, integracja narzędzia GenAI z istniejącą infrastrukturą może stanowić kolejne wyzwanie. Konieczne jest zapewnienie skalowalności i wydajności AI w dużych organizacjach oraz integracja z istniejącymi systemami i infrastrukturą IT" - dodaje Tomasz Krupa, Head of Service Delivery.

Celem Inetum jest skuteczne wspieranie klientów w pokonywaniu bieżących wyzwań. W minionym roku firma dopasowała organizację, ofertę biznesową oraz propozycje wartości do nowej strategii Grupy Inetum, skupionej wokół 4 globalnych linii biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions i Inetum Software.

"Inetum pozostaje w europejskiej czołówce, oferując firmom nie tylko najlepsze rozwiązania na rynku, ale również integralność i zaawansowane strategie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Firma jest dumna ze swojego partnerstwa z takimi gigantami branżowymi jak Microsoft, Salesforce, SAP i ServiceNow, co pozwala nam dostarczać kompleksowe rozwiązania, które pomagają firmom zwiększyć prędkość, zwinność i doskonalić procesy biznesowe" - komentuje Martin Konieczny, Head of Sales Inetum Polska" - To kluczowe elementy, które pomogą firmom sprostać wyzwaniom przyszłości".

Prognozy na rok 2024 w polskim sektorze IT wskazują na ożywienie sektora dystrybucji IT w Europie, szacując wzrost na około 2,6% rok do roku [1]. To pozytywna prognoza po trudnym roku 2023, który był naznaczony niepewnością polityczną i spowolnieniem gospodarczym.

W Polsce prognozowane kierunki rozwoju branży skupiają się na rozwoju technologii (AI, IoT, Blockchain), ale także na zrównoważonym rozwoju, usługach opartych na subskrypcji oraz cyberbezpieczeństwie.

[1] https://www.contextworld.com/
 
Źródło: Inetum

Logowanie i rejestracja