Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVHcloud inauguruje komputer kwantowy i ogłasza nowy program edukacyjny

ovhcloud quantum computingOVHcloud zgromadził we francuskim Croix uczestników europejskiego ekosystemu technologii kwantowej, aby zainaugurować wprowadzenie pierwszego komputera kwantowego w ofercie europejskiego dostawcy usług chmurowych. Europejskie państwa wyrażają coraz większą chęć przewodzenia innowacjom, odzyskania kontroli nad swoją przyszłością, zachowania suwerenności i obrony wyznawanych wartości. OVHcloud pełni tu rolę technologicznego lidera, inwestując w najnowocześniejsze rozwiązania wspierające strategiczną autonomię Europy.

Uroczystość odbyła się w obecności Sylvie Retailleau, minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych; Mariny Ferrari, sekretarz stanu ds. cyfryzacji oraz Thomasa Skordasa, zastępcy dyrektora generalnego DG CNECT (Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii). Wydarzenie upamiętniło oddanie do użytku w obiekcie OVHcloud komputera kwantowego Quandela MosaiQ, wskazując jak może wyglądać przyszłość europejskich innowacji korzystających z lokalnych kompetencji i technologii.

Droga ku przyszłości kwantowych obliczeń chmurowych
Zakup komputera kwantowego Quandela w marcu 2023 r. odzwierciedla zaangażowanie OVHcloud w tworzenie innowacyjnych rozwiązań, co dla całego ekosystemu technologii kwantowej stanowiło czytelny sygnał w duchu programu „Wybieram French Tech”. Misją grupy jest rozwijać i promować funkcjonowanie silnego ekosystemu graczy, których łączą te same wartości - innowacyjność, otwartość i ochrona danych. System MosaiQ, pierwszy komputer Quandela został dostarczony do centrum danych OVHcloud pod koniec 2023 r., a teraz zakończono jego konfigurację. W tym momencie jest to jeden z nielicznych komputerów kwantowych dostępnych w chmurze.

"Dzięki pozyskaniu komputera kwantowego MosaiQ, opracowanego przez francuski start-up Quandela, firma OVHcloud stała się symbolem wzmocnienia naszej cyfrowej suwerenności. Ucieleśnia ona dynamiczny rozwój krajowego ekosystemu badań nad technologią kwantową. OVHcloud stosuje niezwykłe podejście oparte na najnowocześniejszych technologiach i innowacjach. Z oferowanej przez firmę mocy obliczeniowej będą mogły skorzystać wybrane francuskie instytucje edukacyjne i ośrodki badawcze" - powiedziała Sylvie Retailleau, minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych.

MosaiQ to jeden z pierwszych systemów tego typu - fotoniczny komputer kwantowy wykorzystujący wiązki światła do obsługi aplikacji kwantowych. OVHcloud jest obecnie w awangardzie europejskich firm, jeśli chodzi o inwestycje w technologię kwantową, którą można zastosować w obszarach takich jak optymalizacja, symulacja i bezpieczeństwo. Grupa zamierza wykorzystać kwantową moc obliczeniową do prowadzenia wewnętrznych prac badawczo-rozwojowych w celu opracowywania nowych technik zabezpieczeń, testowania nowych koncepcji oraz dalszego budowania fundamentów europejskich technologii przyszłości na potrzeby przemysłu. Oczekuje się, że obliczenia kwantowe przyniosą rozwiązania nierozwiązywalnych dziś problemów związanych z kryptografią, tworzeniem symulacji nowych lekarstw lub złożonych układów cząsteczek, a także optymalizacją transportu i logistyki.

"Dzięki wprowadzeniu tego komputera technologia obliczeń kwantowych stanie się bliższa i bardziej dostępna: firmy muszą wykorzystać system MosaiQ do przyspieszenia prowadzonych przez siebie obliczeń i w pełni uwolnić jego potencjał. To właśnie dzięki innowacyjności i odwadze dostawców chmurowych takich jak OVHcloud i start-upów takich jak Quandela nasz kraj będzie w stanie ugruntować swoją pozycję europejskiego lidera w dziedzinie technologii kwantowej w obliczu coraz bardziej konkurencyjnego globalnego ekosystemu"- powiedziała Marina Ferrari, sekretarz stanu ds. cyfryzacji.

"Jesteśmy niezwykle dumni, że pierwszy komputer kwantowy wyprodukowany w naszej fabryce został zainstalowany w jednym z centrów danych OVHcloud i połączony z chmurą firmy. Jest to znaczący krok w kierunku wdrożenia naszych technologii przez społeczność zajmującą się technologią kwantową i środowiska naukowe. Potwierdza zarówno nasze ambicje, jak i zaangażowanie w demokratyzację dostępu do obliczeń kwantowych dla przemysłu, badań i całego środowiska naukowego w celu budowy silnego europejskiego ekosystemu" - powiedział Niccolo Somaschi, współzałożyciel i dyrektor generalny Quandela.

Uczelnie otrzymają dostęp do obliczeń kwantowych w chmurze
Grupa OVHcloud z dumą ogłasza uruchomienie programu edukacyjnego dla wybranych studentów uczelni wyższych, w tym członków konsorcjum QuanTEdu-France, takich jak Telecom Paris. Po przeanalizowaniu zgłoszeń zakwalifikowani do programu studenci uzyskają darmowy dostęp poprzez chmurę do procesora kwantowego Quandela OVHcloud. Otrzymają oni 80 godzin dostępu do bezkonkurencyjnej linii notebooków kwantowych Grupy, w tym Alice & Bob, C12, Eviden, Pasqal i Quandela.

Dzięki nowemu programowi edukacyjnemu, o którym ciepło wypowiedziała się Bettina Stark-Watzinger, niemiecka federalna minister edukacji i badań naukowych, Grupa aktywnie działa na rzecz rozwoju umiejętności i kwalifikacji na poziomie europejskim. Program ten to dla studentów doskonała okazja do skorzystania z unikatowej, przełomowej technologii, aby pomóc w rozwoju europejskiego oprogramowania na potrzeby nowych zastosowań i wyzwań.

"Jesteśmy przekonani, że technologia kwantowa jest technologią przyszłości, i potwierdzamy nasze niezachwiane dążenie do zapewnienia, że Europa nie przegapi kolejnej technologicznej rewolucji. Wraz z wprowadzeniem do naszego centrum danych pierwszego komputera kwantowego cieszymy się, że możemy go udostępnić studentom przez chmurę, co dla szerszego ekosystemu stanowi jasny sygnał naszego wsparcia. Dzięki temu możemy odegrać rolę we wzmocnieniu strategicznej i technologicznej autonomii Europy" - powiedział Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud.

Źródło: OVHcloud

Logowanie i rejestracja