Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Artykuły

Site Builder - strona internetowa dla Twojej firmy w kilka chwil

Site BuilderStwierdzenie, które mówi, że "jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje," można również odnieść do działalności biznesowej, a mówiąc inaczej, jeśli firma nie posiada strony internetowej to wielu z potencjalnych klientów do niej nie dotrze. Niemniej jednak wiele firm, zwłaszcza tych nowo powstałych, odkłada tworzenie strony internetowej na "później", co w konsekwencji zmniejsza ich możliwości dotarcia do klientów. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy często są ograniczone środki finansowe, przez co z planowanych wydatków na rozwój, kwota nierzadko sięgająca kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych zostaje wykreślona. Jednak okazuje się, że profesjonalną stronę internetową, a nawet sklep online, można stworzyć samodzielnie, ponosząc przy tym niewielkie koszty. Jak to zrobić?

Doskonałym rozwiązaniem dzięki któremu samodzielnie stworzysz stronę internetową jest Site Builder (od Forpsi | AlphaNet - jednego z największych dostawców usług hostingowych, działającego na polskim rynku od ponad 20 lat).

Site Builder Forpsi | AlphaNetSite Builder to webowy edytor dostępny z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, za pomocą którego stworzysz estetyczną stronę dla swojego biznesu. Nie musisz przy tym posiadać żadnej wiedzy technicznej, gdyż tworzenie strony odbywa się w sposób podobny do tworzenia prezentacji w popularnym pakiecie biurowym. Bez względu na to czym się zajmujesz, jakiego typu usługi świadczysz - prowadzisz salon kosmetyczny, punkt gastronomiczny, klub sportowy, zajmujesz się aranżacją ogrodów, architekturą wnętrz, a może prowadzisz kursy online - dzięki narzędziu od Forpsi zbudujesz internetową przystań dla swoich klientów. Ale to nie wszystko. Za pomocą Site Buildera możesz wyposażyć swoją stronę WWW w system bookingowy, jak również zbudować sklep internetowy z obsługą bezpiecznych systemów płatności.

By korzystać z Site Buildera nie musisz posiadać wiedzy związanej z tworzeniem serwisów internetowych, nie musisz instalować żadnych aplikacji. Jeśli potrafisz obsługiwać komputer, z pewnością sobie poradzisz, a w pierwszych krokach będzie Cię wspierał przyjazny kreator. Co ważne, własną stronę lub sklep możesz stworzyć korzystając z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego. Czytaj dalej, by dowiedzieć się jakie to proste!

Jak zatem zacząć?

By rozpocząć pracę z Site Builderem należy zalogować się na konto Forpsi. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, to założysz je w kilkanaście sekund, wybierając na głównej stronie zaloguj, a następnie Nowy Klient -> Zarejestruj się. Konta możesz użyć również na potrzeby innych usług, w tym do rejestracji domen i zakładania hostingu.

Stwórz własną stronę WWW / sklep za pomocą Site Builder

Po zalogowaniu na stronie Forpsi należy wejść w zakładkę Site Builder w menu, a następnie Darmowy Okres Próbny, po czym w Panelu klienta kliknąć Plus '+' by uruchomić bezpłatny okres próbny usługi Site Builder. Po zaakceptowaniu warunków świadczenia usługi, uzyskujemy adres dostępowy do strony WWW, którą będziemy tworzyć. Klikamy w przycisk Web Editor i zabieramy się do pracy.

Site Builder - praca z kreatorem

Na starcie w okienku przeglądarki uruchamia się kreator ułatwiający stworzenie szkieletu strony internetowej. W pierwszym kroku podajemy rodzaj branży w której działamy. Po kliknięciu w pole z tekstem pojawi się możliwość wyboru jednej spośród kilkudziesięciu typów działalności. Wybieramy naszą działalność bądź najbardziej zbliżoną do biznesu, jaki prowadzimy. Wpisujemy nazwę strony, a następnie wybieramy styl kolorystyczny.

Site builder Kreator

W kolejnym kroku wybieramy wygląd strony głównej. Już na tym etapie można podejrzeć jak strona będzie się prezentowała w przeglądarce na komputerze stacjonarnym, a jak w trybie mobilnym - na smartfonie. Wybieramy szablon, który nam odpowiada, zatwierdzamy i opuszczamy kreator by przejść do edytora.

Site Builder wygląd strony WWW

Uwaga! Każdy z wyżej wymienionych kroków można pominąć (wówczas ustawienia w ramach danej sekcji pozostaną w trybie domyślnym), jak również zmienić na dalszym etapie. Zatem wybierając kolorystykę serwisu nie musimy zwoływać narady współpracowników czy rodziny. Kierujmy się impulsem, gdyż wprowadzenie zmian w późniejszym czasie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Logowanie i rejestracja