Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]
Chmura nad Wisłą - tak, ale powoli [Cloud comupting w Polsce]

OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie  wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia. Ankietowanych zapytano także o plany, motywacje i kryteria wyboru usług chmurowych oraz o to jak decydenci oc...

Czytaj więcej...

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?
Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo firmowej chmury?

Cyberatak na firmę prawie zawsze zaczyna się (a często też kończy…) dochodzeniem, kto zawinił powstałej sytuacji. Gdy ofiarą padną systemy w infrastrukturze chmurowej, niemal automatycznie za winnego uznany zostaje dostawca usługi, kontrakt jest przerywany, a zaatakowana aplikacja przenoszona z powrotem do lokal...

Czytaj więcej...

Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało
Co wiemy o sztucznej inteligencji? Niewiele, a i tak za mało

Ponad 40% z nas ma codziennie do czynienia ze sztuczną inteligencją, ale tylko co druga osoba jest w stanie wytłumaczyć czym w ogóle ów termin właściwie jest, podaje firma Entrata. Być może dlatego coraz częściej zdarza się, że zaawansowane algorytmy zaskakują ludzi swoimi wnioskami, a przecież to syntety...

Czytaj więcej...

W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?
W zdrowiu i chorobie, czyli jak wybrać dobrego dostawcę chmury?

Wraz z popularnością chmury obliczeniowej, pojawia się na rynku coraz więcej dostawców usług cloud. Niestety jak ze wszystkim - im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. To, jak ocenisz niezawodność i możliwości dostawcy usług chmurowych, któremu planujesz powierzyć dane i aplikacje swojej fir...

Czytaj więcej...

Zrozumieć Kubernetes
Zrozumieć Kubernetes

Jednym z coraz popularniejszych tematów w branży IT są systemy kontenerowe, a w szczególności Kubernetes. Raport VMware na temat Kubernetes za rok 2021 pokazuje, że z jednej strony platforma ta jest coraz chętniej wykorzystywana, choć z drugiej strony brak jest jednak specjalistycznej wiedzy na jej temat,...

Czytaj więcej...

BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych
BDRSuite - Scentralizowany backup punktów końcowych

BDRSuite, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania po awarii, zostało zaprojektowane do ochrony środowisk działających w wielu modelach, od platform wirtualizacji (VMware vSphere i Microsoft Hyper-V), przez systemy fizyczne (Windows, Linux i Mac), po środowiska chmurowe (AWS) i SaaS (Microso...

Czytaj więcej...

Test Poly Studio P15 - videobar do pracy zdalnej

Poly Studio P15 personal videobarPrzez kilkanaście dni w naszej redakcji na testach gościł Poly Studio P15, osobisty wideobar łączący w sobie kamerę wideo 4K, mikrofon i głośnik. To wideokonferencyjne All-in-one od Poly (marki powstałej w wyniku przejęcia Polycom przez Plantronics) ma usprawnić codzienną komunikację biznesową, wynosząc ją na najwyższy poziom dzięki wyjątkowej optyce oraz najlepszym doznaniom dźwiękowym wspieranym przez innowacyjne technologie NoiseBlockAI oraz Acoustic Fence. Jak urządzenie wypadło podczas testów?

Ostatnie miesiące dla milionów pracowników na całym świecie upłynęły pod znakiem Home Office. Mimo, że sytuacja wokół COVID-19 się uspokoiła, to praca zdalna, bądź model pracy hybrydowej w wielu firmach staje się codziennością. Ten stan rzeczy pociąga za sobą wiele zmian. Firmy musiały zmienić podejście do bezpieczeństwa zasobów, zmierzyć się z wdrożeniem nowego oprogramowania i usprawnić dotychczasową infrastrukturę. Nowy model pracy pociąga za sobą również konieczność częstszych niż do tej pory spotkań w formie wideoczatów.

Wiele aktywności biznesowych prowadzonych dotychczas w zaciszu firmowego biura czy salki konferencyjnej, takich jak odprawy, obrady, wszelkiego rodzaju posiedzenia i zebrania, przeniesiono do sieci. Między innymi właśnie te aktywności ma usprawnić Poly Studio P15.

Co znajduje się zestawie

Nim dotarła do mnie przesyłka z urządzeniem zerknąłem na stronę producenta by zaznajomić się z jego specyfikacją. "To urządzenie jest wielkie" - to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła po zobaczeniu pierwszych zdjęć Poly Studio P15. Kolejny raz ta sama myśl przebiegła mi przez głowę, jak tylko kurier wręczył mi przesyłkę z testowym egzemplarzem. W rzeczywistości videobar po wyjęciu z niepozornego, aczkolwiek solidnych rozmiarów pudełka, okazuje się być większy niż na zdjęciach. Choć może to tylko wrażenie osoby, korzystającej na co dzień z filigranowych kamer. Ale wymiary (~42x7x8 cm i waga ~0,8 kg) są w tym wypadku mniej istotne, gdyż szybko gdzieś umykają, a na pierwszy plan wychodzi świetny projekt i jakość wykonania.

Poniżej zdjęcie Poly Studio P15 na 27” monitorze

Poly Studio p15 review

Poly Studio P15 wykonano z najwyższą starannością. Eliptyczne kształty, delikatne zaokrąglenia oraz estetycznie perforowana i nakrapiana część obudowy sprawiają, że urządzenie prezentuje się bardzo elegancko. Na pierwszy plan wysuwa się frontalna część urządzenia, z materiałową maskownicą wysokiej jakości, której nie mogłyby się powstydzić kolumny HiFi z wyższej półki. W centralnej części usytuowano dużą kamerę, a po prawej stronie logotyp. Kamera wyposażona jest w pierścień umożliwiający fizyczne przysłonięcie soczewki. Maskownica zasłania diodę LED (sygnalizującą status pracy kamery)  usytuowaną nad kamerą, głośnik znajdujący się po lewej stronie oraz trzy mikrofony odpowiadające za przechwytywanie dźwięku. Dwa z mikrofonów zostały umieszczone po obu stronach kamery, a trzeci na prawo, obok logotypu.

 

Kamera Poly Studio P15

W centralnej części podstawy znajduje się gwintowany otwór, do którego należy przykręcić dołączony do zestawu uchwyt umożliwiający wygodne ustawienie urządzenia na monitorze. Regulowany uchwyt, z podgumowanym spodem pozwala na stabilne ustawianie videobara na krawędzi monitora. Gwint mocowania uchwytu o rozmiarze 1/4-20, wykorzystywany jest w większości popularnych statywów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by Poly Studio P15 ustawić na tripodzie lub statywie, szczególnie w sytuacji gdy ktoś korzysta z laptopa, bądź videobar będzie wykorzystywany w małej sali konferencyjnej, a rolą kamery będzie objęcie kilkuosobowego zespołu.

Na spodzie znajduje się również złącze USB 3.0 typu C do połączenia z komputerem, dwa złącza USB 2.0 typu A do podłączenia innych urządzeń, gniazdo zasilania, przycisk przywracania ustawień fabrycznych oraz gniazdo Kensington.

Do zestawu dołączono przewód USB-C oraz dwuczęściowy kabel zasilający wraz z zasilaczem w formie niewielkiej kostki. Warto podkreślić, że producent nie potraktował kabla jako elementu na którym można nieco zaoszczędzić (co jest dziś powszechne w wielu urządzeniach) i dołączył kabel o długości ok. 4,2 m. Ponadto jedna z jego części zakończona jest popularnym wtykiem IEC320 C13 i można ją wymienić na jeszcze dłuższą jeśli zajdzie taka potrzeba.

W zestawie znalazła się również instrukcja montażu, broszurka dotycząca bezpieczeństwa oraz informacje na temat gwarancji.

Do wyglądu Poly Studio P15 i jakości wykorzystanych materiałów nie tylko nie można mieć zastrzeżeń, a należy pochwalić. Ktoś w Poly odpowiedzialny za wzornictwo, wykazał się dużą kreatywnością i wyczuciem smaku, tworząc gustowną i estetyczną obudowę.

Poly Studio P15 Virtual-IT.pl Test

Kluczowe cechy:
● Podłączenie przez USB
● Rozdzielczość 4K dla wyraźnego, dokładnego obrazu
● 4-krotny zoom
● Wysokowydajny sensor obrazu
● Wbudowana przesłona prywatności (sterowana ręcznie)
● Wbudowany głośnik
● 3 wbudowane mikrofony z technologią kształtowania wiązki
● W zestawie uchwyt na monitor, z regulowanym kątem pochylenia
● Funkcja Auto-Framing utrzymuje użytkownika w samym środku kadru, niezależnie od tego, czy siedzi przed komputerem, czy spaceruje w jego pobliżu. Poly Studio P15 pozwala na swobodną zmianę pozycji w trakcie prowadzonej rozmowy - kamera samodzielnie zadba o to, żeby przez cały czas twarz pozostawała w samym centrum przesyłanego obrazu.

Specyfikacja
Kamera:
Rozdzielczość Ultra HD (4K 16:9, 2160p), Full HD (1080p), HD (720p)
Przekątna widzenia: 90°
Funkcja autokadrowania
Funkcja kompensacji słabego oświetlenia, certyfikowana przez Zoom oraz Microsoft Teams
Elektroniczny zoom 4x
Ręczna regulacja kadru za pomocą aplikacji Poly Lens Desktop App

Dźwięk:
Technologia Poly Acoustic Clarity - full duplex, kasowanie echa oraz niwelacja odgłosów otoczenia
Technologia Poly NoiseBlock AI
Technologia Poly Acoustic Fence
Trzy wbudowane mikrofony z technologią beamforming
Pasmo przenoszenia mikronów: 50 Hz do 14 kHz
Pasmo przenoszenia głośnika: 100 Hz do 20 kHz

Złącza:
1 x USB 3.0 typu C (kompatybilność z USB 2.0)
2 x USB 2.0 typu A
Gniazdo zasilania
Gniazdo Kensington

Wymaganie systemowe:
Windows 8.1, 10
Mac OS 10.10 lub wyższa
USB 3.0 wymagane dla obrazu w jakości 4K

Sterowniki:
USB 2.0/3.0/3.1
UVC/UAC Plug&Play

Kompatybilność:
Dowolna aplikacja wspierająca standard USB/UVC

Zarządzanie:
Chmura: Usługa Poly Lens
Lokalnie (Windows/MAC): Desktopowa aplikacja Poly Lens

Inne cechy:
Zintegrowana przesłona prywatności
Regulowany uchwyt monitorowy
Standardowy gwint do montażu na tripodzie/statywie
Gniazdo USB-A dla adapterów np. bezprzewodowych słuchawek lub innych urządzeń
Dioda LED informująca o statusie: aktywna rozmowa/mute

Wymiary (mm):
Z uchwytem: 425 W x 70 H x 78 D
Bez chwytu: 425 W x 65 H x 78 D

Waga: 770g

Opakowanie zawiera:
Wideobar Poly Studio P15 USB
Demontowalny uchwyt na monitor
Zasilacz wraz z kablem zasilającym
Przewód USB-C (wymagany osobny adapter dla USB-A)

Logowanie i rejestracja