Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Hakerzy polują na konta w chmurze
Hakerzy polują na konta w chmurze

Według Ponemon Institute zhakowane konta w chmurze kosztują firmy średnio 6,2 milionów rocznie. Dwie trzecie specjalistów od bezpieczeństwa uważa, że jest to bardzo poważne zagrożenie dla ich organizacji.

Czytaj więcej...

Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach
Hornetsecurity przedstawia raport o cyberzagrożeniach

Hornetsecurity, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail i tworzeni kopii zapasowych platformy Microsoft 365, opublikował raport Cyber Threat Report 2021/2022, w którym zawarto szczegółowe informacje na temat aktualnej sytuacji cyberzagrożeń ze szczególnym naciskiem na komunikację ...

Czytaj więcej...

Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS
Coraz więcej zabezpieczeń w modelu SaaS

Pandemia COVID-19 wywarła presję na zespołach zajmujących się bezpieczeństwem IT, aby migrować do rozwiązań zarządzanych w chmurze. Agencja badawcza Forrester zwraca uwagę na znaczny wzrost zainteresowanie zabezpieczeniami punktów końcowych oferowanych w modelu SaaS.

Czytaj więcej...

Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury
Sektor bankowy z nadzieją patrzy w chmury

Jak szacuje IDC, w 2019 roku banki na całym świecie zainwestują ponad 20 mld dolarów w chmurę. Wdrożenie chmurowych systemów IT pozwala sektorowi finansowemu znaleźć odpowiedź na wiele problemów, takich jak rosnące koszty obsługi IT, presja konkurencyjna ze strony fintechów czy zagrożenia w ...

Czytaj więcej...

Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Raport VMware: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy

Jak tworzyć silną markę pracodawcy, przyciągać do firmy najlepsze talenty i osiągać biznesowe wzrosty? To wyzwanie spędza sen z powiek menedżerom. Odpowiedź przynosi najnowszy raport firmy VMware. Wynika z niego, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników znacznie ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat z nowymi funkcjami przetwarzania brzegowego #RHSummit

Edge ComputingW trakcie Red Hat Summit, firma Red Hat poinformowała o wprowadzeniu nowych funkcji i rozszerzeń w swojej ofercie otwartych rozwiązań chmury hybrydowej, które mają na celu przyspieszenie wdrażania przez przedsiębiorstwa architektur przetwarzania brzegowego w ramach inicjatywy Red Hat Edge. Ten zestaw nowych funkcji i możliwości, obejmujący całą ofertę rozwiązań, ma na celu pomóc klientom i partnerom w dostosowaniu się do wymagań przetwarzania brzegowego poprzez zmniejszenie złożoności, przyspieszenie wdrażania, poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie zarządzania systemami od centrum przetwarzania danych po urządzenia brzegowe.

Red Hat Edge odzwierciedla dążenie firmy Red Hat do integracji przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej. Inicjatywa ta obejmuje szeroki zestaw otwartych technologii chmury hybrydowej, a wśród nich system Red Hat Enterprise Linux i platformę Red Hat OpenShift Platform Plus, które tworzą wspólną podstawę i infrastrukturę dla rozmaitych środowisk brzegowych. Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform umożliwia automatyzację środowisk brzegowych, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zarządzanie chmurą z wykorzystaniem brzegowej pamięci masowej obsługiwanej przez rozwiązanie Red Hat OpenShift Data Foundation.

"Przetwarzanie brzegowe nie jest już dla przedsiębiorstw nową koncepcją, ponieważ zespoły IT i OT starają się przenosić środowiska brzegowe z fazy projektu do fazy produkcji, przy czym jednocześnie muszą sprostać zupełnie nowym wyzwaniom. Rozszerzenia inicjatywy Red Hat Edge obejmują kompleksowe zarządzanie siecią brzegową w systemie Red Hat Enterprise Linux 9, wszechstronne i skalowalne funkcje Ansible Automation Platform oraz możliwości udostępniania bezobsługowego zarówno w rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes, jak i Red Hat OpenShift. Rozszerzenia te pomagają w pokonaniu trudności związanych z wdrożeniem produkcyjnym oraz umożliwiają szersze wprowadzenie przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej" - stwierdził Francis Chow, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów operacyjnych w pojazdach oraz rozwiązań brzegowych (In-Vehicle Operating System and Edge), Red Hat.

"Przetwarzanie brzegowe staje się podstawą działania coraz większej liczby przedsiębiorstw. Red Hat jest dobrze przygotowany, aby stać się czołowym dostawcą w tej dziedzinie. Według EdgeView 2022, globalnego badania trendów zakupowych przeprowadzonego przez IDC, tempo wdrażania rozwiązań brzegowych jest coraz szybsze - 74% przedsiębiorstw planuje zwiększyć wydatki na rozwiązania brzegowe w ciągu najbliższych dwóch lat. Strategia firmy Red Hat polegająca na włączaniu do istniejącej oferty technologicznej funkcji specyficznych dla infrastruktury brzegowej pozwala klientom traktować wdrożenia brzegowe jako rozszerzenie ich centrów przetwarzania danych, co zmniejsza złożoność i umożliwia utrzymanie spójności, niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura" - powiedział Dave McCarthy, wiceprezes ds. badań, dział usług w chmurze i infrastruktury, IDC.

Usprawniona, inteligentna infrastruktura brzegowa
Red Hat OpenShift nadal koncentruje się na pomaganiu w przenoszeniu aplikacji bliżej użytkowników i danych na brzegu, jednocześnie usprawniając zarządzanie systemami IT o dużej skali. Rozwiązanie Zero-touch provisioning dla Red Hat OpenShift 4.10 ułatwia powtarzalne, zautomatyzowane dostarczanie infrastruktury brzegowej i obejmuje fabryczne przepływy pracy dla producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Producenci OEM mogą wstępnie załadować relokowalny klaster Red Hat OpenShift na preferowany sprzęt, który klienci mogą następnie otrzymać jako w pełni działający, wstępnie zainstalowany klaster OpenShift.

Klienci mogą używać wstępnie skonfigurowanego Red Hat OpenShift do szybszego dostarczania radiowych sieci dostępowych (RAN) dla sieci komórkowych nowej generacji, wykrywania błędów w zakładach produkcyjnych i innych aplikacji przetwarzania brzegowego w niemal każdej rozproszonej lokalizacji. Pomaga to uprościć często skomplikowany proces integracji urządzeń brzegowych z istniejącymi platformami i ułatwia uruchamianie operacji zdalnych, nawet przy ograniczonym dostępie do wykwalifikowanych specjalistów IT.

Dodatkowe funkcje brzegowe do usług Red Hat OpenShift Platform Plus obejmują:
● Zarządzanie topologiami brzegowymi OpenShift za pomocą rozwiązania Red Hat Advanced Cluster Management, w tym jednowęzłowymi klastrami OpenShift, węzłami dla pracowników zdalnych i 3-węzłowymi klastrami kompaktowymi. Pojedynczy klaster koncentratora Red Hat Advanced Cluster Management umożliwia wdrożenie 2000 jednowęzłowych klastrów OpenShift i zarządzanie nimi. Klienci mogą je wdrożyć i zarządzać nimi na brzegu sieci dzięki bezobsługowemu udostępnianiu. Aby zabezpieczyć te klastry, klienci mogą egzekwować zasady i wdrażać je na dużą skalę. Dzięki integracji z rozwiązaniem Ansible Automation Platform klienci mogą również zautomatyzować działania naprawcze w przypadku naruszeń zasad.
● Obsługa jednowęzłowego systemu OpenShift za pomocą rozwiązania OpenShift Data Foundation 4.10 w wersji demonstracyjnej (technology preview) oraz dodanie blokowej pamięci masowej z dynamicznym udostępnianiem zasobów w celu uproszczenia dostępu, zwiększenia spójności danych i usług pamięci masowej na dużą skalę.
Dla zespołów IT, które muszą szybko tworzyć architektury brzegowe, nowe zatwierdzone wzorce Red Hat Edge zawierają kod niezbędny do szybszego budowania stosów brzegowych, co przyspiesza przejście od opracowania koncepcji do jej weryfikacji.

Te nowe wzorce obejmują następujące elementy:
Diagnostyka medyczna, która wykorzystuje metodykę GitOps, aby pomóc pracownikom służby zdrowia w bardziej efektywnym i szybkim pozyskiwaniu, analizowaniu i przetwarzaniu obrazów i danych medycznych.   
● Wielochmurowa metodyka GitOps, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw, które chcą uruchamiać obciążenia na klastrach w różnych chmurach – zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Wspólna platforma od rdzenia, przez brzeg sieci, po chmurę
Red Hat Enterprise Linux 9, jaką wiodąca na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500, rozszerza spójność, elastyczność i innowacyjność platformy na wdrożenia brzegowe. Obejmuje to kompleksowy zestaw funkcji zarządzania urządzeniami brzegowymi, umożliwiający scentralizowane sterowanie nadzorem i skalowaniem wdrożeń brzegowych, a także inteligentne cofanie dla systemu Podman w celu zwiększenia czasu bezawaryjnej pracy urządzeń brzegowych.

Red Hat uważa, że różnorodność sprzętu i możliwość wyboru przez klienta są kluczowe w przypadku otwartych ekosystemów chmur hybrydowych i brzegowych. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwość wyboru architektur bazowych przez klientów, do społeczności partnerów firmy Red Hat dołączyły dwa podmioty dostarczające rozwiązania w zakresie przetwarzania brzegowego:

● OnLogic oferuje certyfikowane przez Red Hat systemy, które mogą obejmować zarówno małe systemy przemysłowe bez wentylatorów, jak i wydajne, wytrzymałe systemy zdolne do obsługi obciążeń wykorzystujących zaawansowaną sztuczną inteligencję (AL) i uczenie maszynowe (ML).
● Minikomputery Intel NUC stały się podstawową technologią w całej branży, a najnowsze moduły NUC Element są obecnie certyfikowane dla systemów Red Hat Enterprise Linux 8 i 9. Jest to korzystna opcja dla przedsiębiorstw korzystających z systemów Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift na brzegu sieci.

"Edge computing jest krytycznym elementem przyszłości otwartej chmury hybrydowej, ponieważ klienci coraz częściej dążą do gromadzenia i przetwarzania danych jak najbliżej użytkowników końcowych i punktów danych w celu podniesienia efektywności biznesu. Urządzenia sprzętowe OnLogic certyfikowane do pracy na brzegu w systemie Red Hat Enterprise Linux 9 umożliwią klientom usprawnienie ścieżki skalowania możliwości chmury hybrydowej za pomocą niezawodnych urządzeń brzegowych" - powiedział Michael Kleiner, wiceprezes ds. inżynierii i zarządzania produktami, OnLogic.

Automatyzacja na dużą skalę, od chmury hybrydowej do brzegu sieci
Red Hat Ansible Automation Platform zaspokaja potrzeby w zakresie zarządzania i automatyzacji, aby zapewnić widoczność i spójność środowisk brzegowych w całej organizacji. Niedawne przeprojektowanie architektury  Ansible Automation Platform miało na celu uproszczenie automatyzacji na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych. Sieć automatyzacji, wraz z nowo wprowadzoną funkcją wizualizacji, zapewnia jasny obraz lokalizacji, w których działa automatyzacja. Dzięki temu można ją elastycznie skalować wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, jak również szybko skalować moc obliczeniową w miarę rozwoju środowisk brzegowych i automatyzowania brzegowych przepływów pracy.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja